Elif n'olur ölme!..

Ordu'da aşırı hızlı girdiği virajı alamayıp ağaca çarpan serviste, bir öğrenci can verdi, 14'ü de yaralandı. Minibüsün, ağaç sayesinde denize uçmaması facianın büyümesini önledi. Ölen genç Elif'in ailesi haberi alınca hastaneye böyle koştu

Ordu'da Perşembe Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencilerini taşıyan Uğur Aydın (25) yönetimindeki servis aracı, dün sabah Liman kavşağına hızlı girince, yoldan çıkarak sahil kenarındaki bir ağaca çarptı. Ağaca çarpması sayesinde denize uçmaktan son anda kurtulan araçtaki öğrencilerden 17 yaşındaki Elif Bindaş hayatını kaybederken, 14 öğrenci de yaralandı. Çevredekilerin yardımı ile minibüsten çıkartılan yaralılar, Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Sürücü de gözaltına alındı.

20 GÜNDE 3 SERVİS KAZASI

Kazada kızlarının can verdiğini öğrenen Bindaş Ailesi, acı haberi alır almaz gözyaşları içinde hastaneye koştu. Talihsiz kızın yakınları hastane bahçesinde fenalık geçirdi. Seyyar balıkçılık yapan baba Erdoğan Bindaş gözyaşlarına hâkim olamazken, bayılan anne Kader Bindaş'a hastane görevlileri müdahale etti. Bu son kazayla beraber, Ordu'da son 20 günde yaşanan servis kazalarının sayısı üçe çıkmış oldu. İlk olarak Perşembe ilçesi Efirli köyünde yarış yapan 2 servis aracı karşı yönden gelen otomobile çarpmış, bir kişi ölmüştü. Ünye'de ise bir hafta önce meydana gelen kazada 13 öğrenci çeşitli yerlerinden yaralanmıştı. Kazanının ardından İl Milli Eğitim Müdürü Yılmaz Uzun, Ordu Devlet Hastanesi'ne giderek öğrencilerin sağlık durumu hakkında bilgi aldı. 3 haftada 3 servis kazası olduğu hatırlatılması üzerine Yılmaz Uzun, "Artık resmi servislerin dışındaki öğrenci servislerini bir denetim altına alma zamanı geldiğine inanıyorum'' dedi ve şöyle devam etti: "Kaza her yerde oluyor. Ama öğrenci servisleriyle ilgili olduğu zaman hadise biraz daha dikkat çekici oluyor. Bununla ilgili de bir düzenleme yapılması gerektiğine inanıyorum. Çünkü hem araç hem de ehliyetli sayımız çoğaldı."

DENETLENMİŞ, TEMİZ ÇIKMIŞ

Ordu Valisi Orhan Düzgün de yaralı öğrencilerin durumları hakkında hastane başhekimi Opr. Dr. Atilla Öztürk'ten bilgi aldı ve yaralı öğrencilere "Geçmiş olsun" dileğinde bulundu. Vali Düzgün, daha sonra İl Emniyet Müdürü Ali Tom ile kazanın meydana geldiği yere giderek, kazanın oluş şekli hakkında yetkililerden bilgi aldı. Vali Düzgün, minibüsün trafik ekiplerince son 4 ayda 3 kez denetlendiğini ancak herhangi bir kusura rastlanmadığını bildirdi.

BİZE ULAŞIN