Hava nasıl olacak? - HARİTALI

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz kuzey ve doğu kesimlerinde görülecek olan sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların; Mardin, Batman, Siirt, Bitlis, Şırnak ve Hakkari ile öğle saatlerinden sonra Rize, Artvin, Kars, Ardahan ve Iğdır çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Doğu bölgelerde 1 ila 3 derece azalacak, diğer bölgelerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeybatı, Trakya ile doğu bölgelerimizde güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında kuvvetli olarak esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Yağışların; Mardin, Batman, Siirt, Bitlis, Şırnak ve Hakkari ile öğle saatlerinden sonra Rize, Artvin, Kars, Ardahan ve Iğdır çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (sel, su baskını, ulaşımda aksamalar, yıldırım vb) tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA: Genellikle parçalı, zamanla bölgenin doğusu çok bulutlu, Kocaeli, Sakarya, Bilecik çevreleri ile İstanbul'un Anadolu yakası kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Genellikle parçalı, öğle saatlerinde bölgenin iç kesimleri çok bulutlu geçecek.

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar Doğu Akdeniz (Adana, Osmaniye, Hatay, Kahramanmaraş) aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu (Nevşehir, Niğde, Yozgat, Kayseri ve Sivas) ile öğle saatlerinde Eskişehir ve Ankara'nın kuzeybatı ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinde Bolu, Düzce, Karabük, Zonguldak ve Bartın kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde bölge geneli, öğleden sonra Doğu Karadeniz aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; öğle saatlerinden sonra Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Bitlis, Şırnak ve Hakkari ile öğle saatlerinden sonra Kars, Ardahan ve Iğdır çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu (Diyarbakır, Mardin, Batman ve Siirt) aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Mardin, Batman ve Siirt çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BİZE ULAŞIN