Kızı için valiliği bıraktı

Emekli olan Ağrı Valisi Mehmet Çetin, ''Kızım Beyza'nın annesi yanında olsa da baba sevgisinden yoksun bir tedavinin çok başarılı olamayacağını düşündüm ve emekli olmaya karar verdim'' dedi.

Çetin, Eskişehir'e gelişinde gazetecilere yaptığı açıklamada, doğuştan konuşma güçlüğü bulunan 4,5 yaşındaki kızı Beyza'nın rehabilitasyon tedavisinin Ankara ve Ağrı'daki merkezlerde sürdüğünü, bir süre önce Anadolu Üniversitesi (AÜ) bünyesindeki Dil ve Konuşma Bozuklukları Eğitim, Araştırma ve Uygulama Merkezi'nin (DİLKOM) varlığından haberdar olduklarını söyledi.

Eşi Nezihe Çetin ve kızı Beyza'nın tedavi için bir ay önce DİLKOM'a geldiğini aktaran Çetin, şöyle konuştu:

''İş yoğunluğum nedeniyle ben Ağrı'dan ayrılamadım. DİLKOM'daki eğitimciler Beyza'nın tedavisinin mümkün olduğunu ve Eskişehir'de kalması gerektiğini söylediler. Eşim ve kızım AÜ Rektörü Prof. Dr. Davut Aydın'ın bize tahsisi ettiği lojmana yerleşti. Birkaç hafta önce de ben geldim kente. Ancak, kızımdan ayrılırken duygusal anlar yaşadık. Bunun üzerine ailenin dağınıklığı içinde işimin devam edemeyeceğini anladım. İnsanın ailesi yanından oymayınca çalışma azmi ve isteği azalıyor, verimliliği düşüyor. Verimli olamayacaksam vali makamında oturmanın anlamsız olduğunu düşündüm. Kız çocukları babaya düşkündür. Benim kızlarım da bana çok düşkün. Bir kızım İzmir'de okuyor, küçük kızım da Eskişehir'de tedavi görüyor. Beyza'nın annesi yanında olsa da baba sevgisinden yoksun bir tedavinin çok başarılı olamayacağını düşündüm. Emekli olmaya karar verdim. Bu kararı çok gizli tuttuk. Kararım duyulduktan sonra ilişki kesilene kadar büyüklerim, arkadaşlarım ve amirlerim emekli olmamam konusunda baskı yaptı. Onlara teşekkür ediyorum.''

Bu arada Mehmet Çetin'in ve eşinin Eskişehir'de ev kiralayacağı ve kızının tedavisi için bu kentte yaşayacağı öğrenildi.

BİZE ULAŞIN