'Namusum ve şerefime dil uzattı, şikâyetçiyim'

Özcan Deniz, TV'de kendisi hakkında "biseksüel" diyen Şebnem Schaefer'den şikâyetçi olduğu davada ilk kez mahkemeye çıkıp, "Şöhretime zarar verdi" dedi

Katıldığı bir TV programında Özcan Deniz hakkında "Çarpık ilişkileri var, kendisi biseksüel" dediği öne sürülen manken Şebnem Schaeffer ve annesi Lale Schaeffer'in "basın yoluyla hakaret" suçundan yargılandıkları davaya devam edildi. Sarıyer 2. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya şarkıcı Özcan Deniz katılırken, 2 yıl 8 ay hapis istemiyle yargılanan Schaefer ve annesi gelmedi. İlk kez duruşmaya katılan Özcan Deniz, şunları söyledi: "TV'de söylediğini duydum ve önce yanlış anladığımı düşündüm. Fakat birçok programa çıkarak bunu kullanmaya başladı. Annesi de aynı hakareti yapıyordu. İşlerimde demoralize oldum. Toplumun gözünde bilinirliğime zarar getirdi. Namusum ve şerefime dil uzattıkları için şikâyetçiyim."

CD'LER İNCELENECEK

Davaya tanık olarak katılan yapımcı Timur Savcı ise, iki yıl önce çekim aşamasına gelen filmlerini Özcan Deniz'in yaşadığı ruh hali nedeniyle iptal etmek zorunda kaldıklarını belirtti. Mahkeme, iki yıl önce Şebnem Schaefer'in TV programlarında yaptığı açıklamaların bulunduğu CD'lerin incelenmesi için bilirkişi tayin edilmesine karar vererek, duruşmayı erteledi.

*ÖZCAN DENİZ FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

*ŞEBNEM SCHAFFER FOTOĞRAFLARI İÇİN TIKLAYINIZ...

BİZE ULAŞIN