Elif'i duvakla uğurladılar

Servis kazası kurbanı liseli Elif'in tabutu duvakla süslendi. Babası ise kızının yazdığı trafik kompozisyonunun, servislere asılmasıni istedi

Ordu'da önceki gün yaşanan servis kazasında can veren Perşembe Anadolu Lisesi öğrencisi Elif Bindaş (17) gözyaşları arasında toprağa verildi. Yağmur altında düzenlenen cenaze töreninde, genç kızın tabutunun üzerine annesi Kader Bindaş tarafından duvak örtüldü, karanfiller serpildi. Anne Bindaş da kızının tabutuna kapanarak, "Seni telli duvaklı gelin edecektim. Şimdi duvağı tabutunun üzerine örtmek zorunda kaldım" diye feryat etti. Baba Erdoğan Bindaş ise Ordu Valisi Orhan Düzgün'e, kızının bir ay önce yazdığı trafik konulu kompozisyonu okudu. Acılı baba, "Yolculuğa çıkmadan önce araca bakım yaptırmalı, fazla hız yapmaktan kaçınmalıdır. Yolculuk esnasında trafik kurallarına titiz bir şekilde uymalıdır" yazılı kompozisyonun, tüm servis araçlarına asılmasını istedi.

GÖSTERGE 139 KM.'DE KALMIŞ

Elif'in, olay günü serviste her zaman oturduğu arka koltuğa oturmadığı da ortaya çıktı. Kaza günü servise geç binen 18 yaşındaki Gökçe Yılmaz, "Elif yerime oturdu. Rahatsız etmemek için kaldırmadım" dedi. Öte yandan kazaya karışan servis aracının hız ibresinin 139 kilometrede takılı kaldığı belirlendi. Sürücü Uğur Aydın (25) da tutuklandı.

BİZE ULAŞIN