Kazıdı, kazanamadı sandı, serveti çöpe attı

İngiltere'de, kazı kazan kuponunu "üç adet 100 bin sterlinlik sembol yan yana değil" diye çöpe atan Cemil Çelikkanat isimli Türk, gerçeği duyunca yıkıldı

İngiltere'de yaşayan Cemil Çelikkanat isimli bir Türk, oyunun kurallarını tam bilmediği için çöpe attığı kazı kazan kuponuna çıkan 100 bin sterlini (yaklaşık 227 bin lira) kaybetti. Daily Mail gazetesinin haberine göre, postacı olarak çalışan 38 yaşındaki Türk, birkaç hafta önce aldığı kazı kazanda üç tane 100 bin sterlinlik sembolün olduğunu gördü.

ARKADAŞI SÖYLEDİ

Ancak büyük ödülü kazanmak için üç sembolün hepsinin yan yana olması gerektiğini sanan postacı, kaybettiğini düşünerek kuponu çöpe attı. Bir gün sonra arkadaşıyla konuşurken aslında sembollerin aynı sırada değil, aynı kart üzerinde olması gerektiğini öğrendi. Çelikkanat, panik içinde kazı kazan kuponunu attığı çöpü karıştırmaya başladı. Ancak çöpün çoktan götürüldüğünü anlayan Türk postacı, bu kez soluğu parayı dağıtan bayiye gitti. Çelikkanat'a, paranın teslim edilmesi için mutlaka biletin gösterilmesi gerektiği söylendi.

MADDİ ZORLUK İÇİNDE

Daily Mail gazetesine konuşan Çelikkanat, "İlk kazı kazanı 6 yıl önce almıştım ve o zaman hepsinin aynı sırada olması gerekiyordu. Çok büyük bir hayal kırıklığına uğradım" dedi. Ekonomik zorluklar nedeniyle eşinden boşandığını belirten üç çocuk babası Türk postacı, "100 bin sterlini çöpe atmışım. Kendimi çok kötü hissediyorum" ifadelerini kullandı.

BİZE ULAŞIN