Yarın bu yollara dikkat

İstanbul'da düzenlenecek olan 39.Uluslararası Haliç Yarı Maratonu nedeniyle yarın saat 08.00 - 11.30, nükleer karşıtı miting dolayısıyla da 10.00'dan itibaren bazı cadde ve sokaklar trafiğe kapalı olacak.

39.Uluslararası Haliç Yarı Maratonu nedeni ile kapatılacak yollar şöyle: Eminönü istikametine doğru Silahtarağa Caddesi, Karadeniz Caddesi kesişimindeki Tansaş Kavşağı, Eyüp Devlet Hastanesi önü, Eyüp Sultan Bulvarından sahil yoluna inişler, Ayvansaray Caddesi, Kadir Has Üniversitesi önü, Abdulezelpaşa Caddesi, Ragıp Gümüşpala Caddesi, Galata Köprüsü, Sirkeci Işıklar , Ankara Caddesinden sahil yoluna inişler.

Sahil Kennedy Caddesi Yenikapı Meydanına kadar olan güzergah ile ihtiyaç duyulması halinde bu güzergaha çıkan diğer cadde ve sokaklar etkinlik bitimine kadar trafiğe kapatılacak. Bununla birlikte Eyüp Belediye Başkanlığının önünden sahil güzergahı boyunca Eyüp Devlet Hastanesi ilerisindeki Tansaş Kavşağına kadar olan sahil güzergahı, etkinlik bitimine kadar trafiğe kapalı olacak.

Sarayburnu üzerinden Yenikapı istikametinde (Yarışmacıların Yenikapı Kavşağından Sirkeci istikametine dönüşleri esnasında) kontrollü ve kademeli olarak geçiş sağlanacak. Kapatılacak bu yollara alternatif olarak, Karaköy istikametinden gelen akım (Perşembe Pazarı) Unkapanı-Şişhane istikameti kullanılacak. Alibeyköy istikametinden gelen sürücüler Gaziosmanpaşa Yıldız Tabya istikametini, Eyüp Sultan Bulvarından Bayrampaşa istikametini, Bakırköy Unkapanı ve Unkapanı Köprüsü istikametlerini kullanabilecek. Vatandaşların, etkinlik bitimine sahil güzergahını "kullanmamaları" istenirken, alternatif olarak D-100 (E-5) güzergahının kullanılabileceği belirtildi.

KADIKÖY'DE CADDE VE SOKAKLAR NÜKLEER KARŞITI MİTİNG NEDENİ İLE KAPATILACAK

Kadıköy İskele Meydanında yarın 10.00-16.00 saatleri arasında yapılacak nükleer karşıtı miting dolayısıyla da bazı cadde ve sokaklar da araç trafiğine kapalı olacak.

Kadıköy'de trafiğe kapalı olacak olan cadde ve sokaklar, Tıbbiye Caddesine gelen akım, Rıhtım Caddesi tamamen, Altıyol Meydandan Rıhtım Caddesine kadar tüm yol, Söğütlüçeşme Caddesinden Rıhtıma inen ara sokaklar ve Orgeneral Şahap Gürler Caddesi olacak. Kapatılacak yollara alternatif olarak Tıbbiye Caddesine gelen trafik akımı, Burhanfelek Caddesinden E-5 yönüne, Behiçbey Sokaktan İbrahimağa ışıklar istikametine yönlendirecek. Söğütlüçeşme Caddesinden gelen trafik akımı Kuşdili Caddesi Salı Pazarı istikametine verilecek, Moda'dan gelen trafik akımı ise Mühürdar kavşaktan geri yönlendirilecek.

BİZE ULAŞIN