Dünya turu için Tanıtma Fonu desteği istedi

Görme Engelliler Hız Rekoru'nu kıran ünlü şarkıcı Metin Şentürk, dünyanın dört bir yanından davetler aldığını söyleyerek, Devlet Bakanı Yazıcı'dan talepte bulundu

Görme Engelliler Hız Rekoru'nu kırarak adını Guinness Rekorlar kitabına yazdıran şarkıcı Metin Şentürk, süreci anlatmak için dünya turuna çıkmak istiyor. Şentürk, Tanıtma Fonu destek verirse bu hayalini gerçekleştirebilecek. Devlet Bakanı Hayati Yazıcı bazı gazeteciler ile sohbetinde, Şentürk'ün geçen günlerde kendisi ile görüştüğüne dikkat çekerek "Dünyayı dolaşıp rekoru kırmayı nasıl başardığını anlatmak istiyor. Şentürk, 'Dünyanın dört bir yanından davetler alıyorum. Organizasyonlar yapılıyor. Ama bunun için desteğinize ihtiyacım var' dedi. Bu proje için destek istedi" diye konuştu.

SON KARAR FON'UN

Bunun üzerine Şentürk'e "Bakıyorum görmeye başladın" esprisi yaptığını belirten Yazıcı, şöyle devam etti: "Ben bu konuda tek başıma karar veremeyeceğimi, konuyu Tanıtma Fon Kurulu toplantısına taşıyacağımı ilettim. Eğer Fon Kurulu onay verirse, biz Şentürk'ün dünyayı dolaşma projesine maddi anlamda da katkı veririz. Şentürk gerçekten Türkiye'nin tanıtımına katkı sağladı. Dünyanın dört bir yanında haber oldu. Şentürk'ün rekoru Türkiye'nin tanıtımı açısından gerçekten çok başarılı oldu." Yazıcı, rekorun kırıldığı organizasyon için de Tanıtma Fonu'ndan 200 bin liralık destek verildiğine dikkat çekti.

BİZE ULAŞIN