Klasiklerden 'ağır' yarış

Klasik Otomobil Kulübü'nün hız değil parkuru doğru bitirmeyi hedefleyen 23 Nisan Rallisi'ne değerleri 10 bin ile 2 milyon dolar arasında değişen 50 araç katıldı

20'nci yılını kutlayan Klasik Otomobil Kulübü'nün düzenlediği 23 Nisan Rallisi önceki gün gerçekleştirildi. Etkinliğin sponsoru Çiftçiler Holding'in Zincirlikuyu'daki holding binasının önünde saat 10.30'da başlayan yarışa, değeri 10 bin dolar ile 2 milyon dolar arasında değişen 50 araç katıldı.

İSTANBUL-SİLİVRİ HATTI
Silivri'ye gidip, geri dönen araçların sonuncusu 19.30'da İstanbul'a giriş yaptı. Amacın hız değil parkuru en doğru şekilde tamamlamak olduğu yarışta genel klasmanda birinci, 1975 MG model otomobil kullanan Ayhan Geveli oldu. Yarış startı verilmeden önce katılımcılar, motor sporları meraklılarına klasik otomobilleriyle poz verdi. İşadamı Cengiz Artam'ın 1957 model Mercedes ile katıldığı yarışta, kendisine yardımcı pilot olarak genç manken sevgilisi Duygu Ulaş eşlik etti. Cem Özer ise eşi Nurgül Yeşilçay hasta olduğu için oğlu Osman Nejat ile birlikte 1972 model Mercedes'le rallide yer aldı. Klasik Otomobil Kulübü Başkanı Aydın Harezi ise yarışta Hulusi Kentmen'e ait olan 1956 model Ford Thunderbird otomobili kullandı.
BİZE ULAŞIN