Başbakan 'markajıyla' 2 AKP'li vekil zayıfladı

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın aşırı kiloları nedeniyle yakın takibe aldığı AK Partili iki milletvekilinden Atilla Koç 20, Muzaffer Baştopçu ise 24 kilo verdi.

"CEKET DE GÜZELMİŞ"
Erdoğan, geçtiğimiz hafta Meclis'te obezite tehdidi altındaki Kocaeli Milletvekili Muzaffer Baştopçu'ya "Ceket de güzelmiş" diye takıldı. Başbakan'ın imalı konuşmasını anlayan Baştopçu, "Zayıflıyorum efendim" dedi. Atilla Koç'un hızlı biçimde kilo vermesi de Başbakan'ın gözünden kaçmadı. Milletvekilleri SABAH'a kilo verme reçetelerini açıkladı. Eski Kültür Bakanı Atilla Koç, Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin doktorları gözetiminde zayıfladığını söyledi.

SIK VE AZ YEMEK, 2 LİTRE SU

Koç, yaşam biçimine dönüştürmeye çalıştığı reçetesini şöyle özetledi: "Günde 6 öğün, az ve sık yeniliyor. Tatlı kesinlikle yasak. Beyaz ekmek yok. Protein ve karbonhidrat dengesi kuruluyor. Bu nedenle et ve sebze yeniliyor. En az iki litre su içiliyor. Bir saat yürüyüş var." 9 ayda yaklaşık 20 kilo veren Atilla Koç, "112.5 kiloydum. Şimdi 93.5 kilo çekiyorum. Daha da veriyorum" dedi. Muzaffer Baştopçu da az ve sık yemek yediğini, bol su içtiğini anlattı. Seçim bölgesinde, vatandaşları rencide etmemek için ikramları çok zor geri çevirdiğini ifade eden Baştopçu, "Birini yemesem diğerini yemek zorunda kalıyorum. Çünkü, 'Hiçbir şey yemedin' diye alınganlık yapıyorlar" diye konuştu.

GECE MESAİSİ HANDİKAPI

Meclis'teki gece mesaisinde rejimini bozmamaya çalışan Baştopçu, "Birkaç yıl içinde kilo verdim. 164 kiloydum, şimdi 140 oldum. Bunu daha da hızlandırmam lazım" dedi.

BİZE ULAŞIN