Günlüğüne 'katilini' yazmış

Töre cinayetine kurban giden genç kadının, günlüğüne katili olan erkek kardeşi ile ilgili sevgi dolu sözler yazdığı ortaya çıktı

Şanlıurfa'da vatani görevini yaparken tanıştığı Cihannur Kaya ile evlenip Ağrı'ya kaçarak evlenen ve ardından gelen kardeşi tarafından töre cinayetine kurban giden Esra Kaya'nın günlüğü ortaya çıktı. Genç kadının günlükte katili olan kardeşi hakkında sevgi dolu sözler yazdığı görüldü.

"BENİ EN İYİ ANLAYAN FERHAT'TIR"
Günlüğün bir bölümünde kendisini öldüren kardeşi Ferhat Ekinci'yi anlatan Esra şu satırlara yer vermiş: "Dün kardeşim geldi, sürpriz yaptı bize. Ama çok sevindik. Çünkü onu çok özlemiştik. İyi ki geldi canım benim ya. İçlerinde beni en iyi anlayan kardeşim Ferhat'tır. Bana hep şunu söyler. Düşenin halinden düşen anlar diye. Çok doğru söylüyor valla. Çünkü o da çok sevdiği için beni anlıyor. Of ya içim çok sıkılıyor, Ferhat'ın telefonundan müzik dinliyorum. Hasretimsin diye bir parça, ama çok güzel ya. Tam aşkıma karşı duygu ve düşüncelerimi anlatıyor." Otopsisinde 1 aylık hamile olduğu da ortaya çıkan Esra Kaya, günlüğünde ailesine olan özlemini de anlatmıştı. Genç kadın satırlarında "Bugün büyük buluşma gerçekleşti. Babamla Cihannur buluşup konuşmuşlar. Konuşmaları çok güzel geçmiş. Sanki üzerimdeki bütün yükler kalktı, kuş gibi hafifledik. Hem ben hem de aşkım. İnşallah hayırlısı ile Rabbim bizi kavuşturur" yazarak duygularını ifade ettiği görüldü.

BİZE ULAŞIN