Eşini kaybettiği hastanede hayatını yeniden kurdu

Beyin ölümü gerçekleşen annesinin karnında 21 gün yaşatılıp sezaryenle alınan Sadi bebeğin babası, şimdi eşinin öldüğü Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi'nde hastabakıcı...

Menenjit nedeniyle beyin ölümü gerçekleşen annesinin karnında 21 gün yaşatılıp, 27 haftalıkken 760 gram olarak dünyaya getirilen 'mucize bebek' Sadi Rıza, ailesinin hayatını değiştirdi. Doğmasını istemediği için eleştirilere hedef olan babasının ise uğuru oldu. Sadi bebek önce ailesini bir ev, ardından babasını iş sahibi yaptı. Daha önce barakadan bozma, derme çatma bir evde yaşayan 3 çocuk babası Erdinç Ceyhan'a İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ev verdi.

DOKTORLAR SAHİP ÇIKTI
Yaklaşık 3 ay önce işsiz kalıp, faturalarını dahi ödemeyecek duruma gelen 30 yaşındaki Ceyhan'a, şimdi de eşinin öldüğü Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Hastanesi doktorları sahip çıktı. O şimdi, eşinin hayatını kaybettiği hastanede, hastabakıcılık yapıyor. Geçen hafta İstanbul Üniversitesi Nöroşirürji Anabilim Dalı, Beyin Cerrahi Servisi'nde işe başlayan Ceyhan, hastaların taşınması, yataklarının değiştirilmesi gibi ihtiyaçları gideriyor. 3 hafta sürecek eğitimi boyunca, hemşire ve diğer hastabakıcıların gözetiminde çalışacak. Başhekim Yardımcısı Uz. Dr. Hızır Aslıyüksek'in kendisine baba gibi davrandığı söyleyen Ceyhan, hastanede işe başlama sürecini şöyle anlatıyor: "Mecbur kaldığım için Hızır hocanın kapısını çaldım. Beni ve ailemi mağdur etmeyip iş verdiler. Tek isteğim çalışıp çocuklarıma bakabilmek. Beni işe alanları asla utandırmayacağım."

BİZE ULAŞIN