İnternette son tuzak 'kaparomgitti.com'

Başkasına ait araçların fotoğrafını çekip internette satışa çıkararak kaparo toplayan sabıkalı dolandırıcı Ali Yalçın Nalbantoğlu ile suç ortağı yakalandı

Sabıkalı dolandırıcı Ali Yalçın Nalbantoğlu (55) dördüncü kez yakayı ele verdi. İstanbul'da değişik bankalarda çok sayıda hesap açtıran Nalbantoğlu sokaklarda fotoğraflarını çektiği araçları, internette "İhtiyaçtan acele" ibaresiyle satışa çıkardı. Piyasa değerinden düşük satışa sunulan araçları almak için arayan müşterileri "Bir miktar kaparo yatır, yarına kadar bekleyeyim. Yoksa senin gibi 20-30 kişi arıyor" diye kandıran Nalbantoğlu, verdiği hesap numaralarına yatırılan kaparoları aldı. 38 kişi bu nedenle şikâyetçi olunca polis, bankalara sözü geçen hesaplardaki hareketlerin bildirilmesi için yazı yazdı. Kimlikleri saptanan şüphelilerin fotoğrafları da şubelere dağıtıldı.

BANKA MEMURU FARK ETTİ

Birkaç ay sonra Nalbantoğlu Şişli'deki bir bankada biriken parayı çekmek istedi. Ancak Nalbantoğlu'nu tanıyan memur, kimlik istedi. Şüpheli, bankadan çıkmadan yakalandı. 5 ayda birçok kişiden kaparo istediği anlaşılan Nalbantoğlu ile suç ortağı Nuri Kırmızıtuna tutuklandı. Nalbantoğlu'nun "Ben sadece adına gelen paraları çekip ona teslim ediyorum" dediği Ersin Taşdemir ise bulunamadı. 3 kez cezaevine giren Nalbantoğlu'nun banka hesabında 35 bin, Taşdemir'in ise 55 bin TL saptandı.

BİZE ULAŞIN