Nisan sonunda kar

Ardahan ile Kars'ın Sarıkamış ilçesinde önceki gece başlayan kar aralıksız devam etti. Damal-Posof karayolunda sürücüler zor anlar yaşadı. Karayolları yetkilileri yağışın tipiye dönüşeceği uyarısı yaptı

Yurdun batısında bahar mevsimi yaşanırken, Ardahan'da ve Kars'ın Sarıkamış ilçesinde etkili olan kar yağışı vatandaşları şaşırttı. Karayolları yetkilileri, yağışın tipiye dönüşebileceği uyarısı yaptı. Ardahan ve çevresinde önceki gece başlayan kar yağışı aralıksız devam etti. Dün sabah işlerine giden vatandaşlar, kar sürprizi ile karşılaştı. Araç sahipleri arabalarının üzerindeki karı elleriyle temizlerken, öğrenciler ise nisan ayında yağan karın keyfini çıkardı. Kar yağışı nedeniyle özellikle Damal- Posof karayolunda sürücüler zor anlar yaşadı. Ardahan'da il merkezinde kar kalınlığı 3 santime ulaşırken, gece en düşük hava sıcaklığı - 1 derece oldu. Karayolları 126. Şube Şefliği yetkilileri, özellikle Ardahan-Posof karayolunun Ilgar Dağı ile Ardahan-Şavşat karayolunun Sahara mevkilerinde kar yağışının tipiye dönüşebileceğini belirterek, sürücülerin yanlarında zincir, takoz ve çekme halatı bulundurmalarını istedi.

KAR KALINLIĞI BEŞ SANTİM

Kar yağışı Kars'ın Sarıkamış ilçesinde de etkili oldu. Sarıkamış'ta kar kalınlığı 5 santime ulaşırken, gece hava sıcaklığı -3 derece oldu. Baharın gelmesiyle kış lastiklerini değiştiren sürücüler, karla kaplı yollarda zorlandı. Okula gitmek için evden çıkan öğrenciler de kar nedeniyle yürümekte zorluk çekti.

BİZE ULAŞIN