Kaçarken terliğini düşürünce yakalandı

Mersin'in Silifke ilçesinde kaçmaya çalışırken terliklerini düşüren hırsızlık zanlısı, yalın ayak minibüse binerken yakalandı.

Alınan bilgiye göre, beldedeki bir sitedeki iki daireden, 3 adet dizüstü bilgisayar, 2 adet dijital fotoğraf makinesi, 4 adet bayan çantası, 4 adet cep telefonu, MP3 çalar, kamera ve giyim eşyaları çalındı.

Site önündeki 01 AFF 65 plakalı araçtan şüphelenen vatandaşlar, durumu jandarma ekiplerine bildirdi. Bu esnada iki kişi, jandarma ekipleri gelmeden araca binerek kaçtı. Bunun üzerine vatandaşlar da başka bir araçla zanlıları takip etti. Takip edildiklerini anlayan zanlılar ise çıkmaz bir sokağa girdiklerinde aracı terk edip yaya olarak kaçtı. Terk edilen aracın olduğu yerde bir çift terlik bulan jandarma ekipleri, beldede geniş güvenlik önlemi alıp çalışmalarını sürdürdü.

Atakent'ten Mersin istikametine giden bir minibüse yalın ayak binmek üzere olan kişiyi gören jandarma ekipleri, aracı durdurup zanlıyı gözaltına aldı. Yapılan sorgulamasında kendisinin de hırsızlar tarafından soyulduğunu iddia eden, ancak daha sonra hırsızlığı yaptığını itiraf eden Yılmaz D. gözaltına alındı.

Sorgusu tamamlanan zanlı, sevk edildiği adliyede tutuklandı.

Olayla ilgili araştırma sürerken, kaçan ikinci zanlının yakalanması için ise çalışmaların sürdürüldüğü bildirildi.

BİZE ULAŞIN