Ormanda "ateşli piknik" için izin çıktı

Sivas Belediyesi daha önceden ateş yakılmasına izin verilmeyen Kardeşler Kent Ormanında bir bölümünü ateşli pikniğe açtı.

Belediye Başkanı Doğan Ürgüp, Kardeşler Kent Ormanı piknik alanında düzenlediği basın toplantısında, ateşli pikniğe açılan bu bölgenin Sivas'ta alternatif bir mesire alanı olacağını belirtti.

Burada 100 dönümlük bir bölümünün imzalanan protokolle belediyeye geçtiğini ifade eden Ürgüp, bölgenin ateşli pikniğe açılması için çalışma yaptıklarını belirtti.

Bunun için gerekli iznin çıktığını anlatan Ürgüp, alanın bir bölümünde ateşli pikniğe izin verileceğini kaydetti. Bölgede yol genişletme çalışması yaptıkları da ifade eden Ürgüp, araçlarla alana girilebileceğini söyledi.

Piknik alanında sürekli güvenlik elemanlarının olacağını anlatan Ürgüp, şunları kaydetti:

''Burada, su problemi yok, girişler Paşafabrikası'nda olduğu gibi 3 TL olacak. Belediye olarak yeni bir hizmeti Sivas halkına açmış bulunuyoruz. Protokolünü bu yıl imzaladığımız için ancak toparlayabildik. 2 aydır ilgili başkan yardımcılığımız, fen işleri müdürlüğümüz, park bahçeler müdürlüğümüzün yapmış olduğu çalışmalarla alan bu hale gelmiş oldu. Olası yangın hadiselerine karşı tedbirlerimizi de aldık. İtfaiyemiz de bu alanda bulunarak tedbirlerini alacak. Onun dışında biz halkımızdan da duyarlılık bekliyoruz. Görevlilerimiz sürekli vatandaşlarımızı ikaz edecekler. Bu alan Sivas için çok kıymetlidir, altın değerinde bir alandır. Bu ormanın oluşması 50-60 yılı bulmuştur, bunu heder edebilecek bir işi kimsenin yapmaması lazım. Aslında biz bu kararla beraber Sivas Belediyesi olarak bir miktar da risk almış durumundayız. Ama bu riski inşallah risk olmaktan çıkarabiliriz. Hepimizin yaklaşımı çok önemli. Biz sürekli tetikte ve tedbirde bulunacağız.''

Ürgüp, piknik alanına gelecek yıl yeni kameriyeler ve oturma gruplarını da yerleştireceklerini ifade ederek, vatandaşların bu alanda aileleriyle birlikte piknik yapabileceklerini kaydetti.

BİZE ULAŞIN