Tecavüzcüsüyle sokakta karşılaştı

Elektrik görevlisi olduğunu söyleyerek eve girip silah zoruyla kendisine tecavüz eden adama 2 gün sonra yolda rastlayan kadın 155'i aradı. Zanlı yakalandı

İstanbul Avcılar Firuzköy Mahallesi'nde yaşayan 32 yaşındaki S.Ç., çarşamba günü eşini işe yolcu ettikten sonra biri 3, diğeri 11 yaşında olan iki çocuğuyla ilgilenmeye başladı. Bir süre sonra zilin çalması üzerine S.Ç. kapıyı açtı. Kendisini BEDAŞ görevlisi olarak tanıtan Azizhan U. (32), "Kaçak elektrik kullanıyormuşsunuz" diyerek eve girdi. S.Ç.'nin kapıyı kapatmasının ardından kurusıkı silahını çıkartan Azizhan U. genç kadını etkisiz hale getirdi. Ardından evin ortasında, iki çocuğunun gözü önünde genç kadına tecavüz etti. Olay sırasında çocukların da silah korkusuyla bağıramadığı öğrenildi. Azizhan U., S.Ç.'ye tecavüz ettikten sonra kaçtı. S.Ç. ise eşinden korktuğu için polise şikâyette bulunamadı. Ancak dün kendisine tecavüz eden kişiyi evinin yakınlarında görünce dayanamayarak hemen 155'i aradı. İhbar üzerine mahallede devriye görevini yapan Avcılar Önleyici Hizmetler Büro Amirliği'ne bağlı bir ekip, Azizhan U.'yu gözaltına aldı.

KURU SIKI SİLAH ÇIKTI

Firuzköy Polis Merkezi'ne giderek şikâyetçi olan ve şüpheliyi teşhis eden S.Ç., "Görevli olduğunu ve kaçak elektrik kullandığımız yolunda ihbar aldığını söyledi. İçeri girince de silahını çıkararak bana tecavüz etti. Çocuklarımın olmasına da aldırış etmedi" diye ifade verdi. Üzerinden kuru sıkı tabanca çıkan ve ilk ifadesinde suçlamaları reddeden Azizhan U., adliyeye sevk edildi.

BİZE ULAŞIN