Yatta can pazarı

Muğla'nın Fethiye ilçesinde bir motor yatta çıkan yangında, 2 mürettebat ile 9 yolcu sahil güvenlik ekipleri tarafından kurtarıldı, yangın söndürülmeye çalışılıyor.

Alınan bilgiye göre, Fethiye'nin Turunçpınarı Koyu mevkisinde demirli bulunan bir motor yatta başlayan yangın kısa sürede büyüdü.

Yat personeli ve yolcular yangına müdahalede yetersiz kalınca sahil güvenlik ekiplerinde yardım istedi. Olay yerine kısa sürede ulaşan sahil güvenlik ekipleri, yatta bulunan 2'si mürettebat 11 kişiyi kurtararak kıyıdaki bir restorana çıkardı.

Sahil güvenlik ekipleri ve bölgede seyir halinde bulunan tekneler, yatı saran alevleri kontrol altına almakta yetersiz kalınca, Muğla Orman Bölge Müdürülüğü'nden yardım istendi. Bölgeye gelen yangın söndürme helikopteri, alevlere su bırakıyor.

Bu arada, Sahil Güvenlik ekipleri tarafından kurtarılan 11 kişinin sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi.

YANGINA MÜDAHALE AMACIYLA ÇOK SAYIDA ORMAN İŞÇİSİ BÖLGEYE GÖNDERİLDİ

Muğla'nın Fethiye ilçesinde bir motor yatta çıkan yangına müdahale amacıyla bölgeye çok sayıda yangın söndürme işçisi gönderildi.

Alınan bilgiye göre, Fethiye'nin Turunçpınarı Koyu mevkisinde demirli bulunan ''Geylin'' adlı motor yatta çıkan yangına müdahale amacıyla çok sayıda yangın söndürme işçisinin bölgeye gönderildi.

Motor yat güvenlik amacıyla bulunduğu yerden 3 mil açığa çekilirken, yangın söndürme işçilerinin de karadan yangına müdahale amacıyla teknelerle motor yatı takip ettikleri görüldü.

Motor yatta çıkan yangında kurtarılan mürettebat ve yolcuların isimleri ise şöyle:

''Kaptan Süleyman Korucu, mürettebat Hakan Murat, yolcular Dündar, Özlem, Meltem, Yeşim Öz, Seren, Ceylin, Fatma, Gizem ve Ramazan Taş''

YANGININ ELEKTRİK KONTAĞINDAN ÇIKTIĞI ÖĞRENİLDİ

Muğla'nın Fethiye ilçesinde bir motor yatta çıkan yangında kurtarılan 2'si mürettebat 11 kişi Sahil Güvenlik Komutanlığında ifade verdi.

Fethiye'nin Turunçpınarı Koyu mevkisinde demirli bulunan ''Geylin'' adlı motor yatta çıkan yangının ardından, koydaki seyir halindeki tekneler ve Sahil Güvenlik ekipleri tarafından yürütülen kurtarma çalışmaları tamamlandı.

Kurtarılan 2'si mürettebat 11 kişi, Sahil Güvenlik Komutanlığında ifade işlemlerinin tamamlanmasının ardından otobüsle memleketleri Antalya'nın Manavgat ilçesine gönderildi. Gruptakiler, Fethiye Sahil Güvenlik Komutanlığından çıkarken basın mensuplarının görüntü almasına tepki gösterdiler.

Motor yat yangınından kurtulan yolculardan birinin yakını Necati Akkanat, yangını duyup bölgeye geldiğini belirterek, şunları söyledi:

''Yangın, aile dostum olan turizmci Ramazan Taş'a ait teknede elektrik kontağından çıktı. Yangına ilk müdahale köpüklü yangın söndürme araçları ile yapılmış fakat söndürülemeyince Sahil Güvenlik ekiplerinden yardım istenmiş. İlk olarak yangını gören çevredeki tekneler yardıma koşmuş.
Yangın, denizde söndürülemeyince motor yat sahil Güvenlik Ekipleri tarafından açığa çekilerek söndürme çalışmaları devam etti. Tekne 21 metre uzunluğunda ve sigortalı. Yaklaşık 400 bin Avro değerinde.''

Öte yandan, motor yatta çıkan yangınla ilgili olarak Fethiye Liman Başkanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı tarafından soruşturma başlatıldığı bildirildi.

BİZE ULAŞIN