Çöpçülerin kralına 5 yıldızlı tatil

Bitlis belediye Başkanı Fehmi Alaydın, belediyenin temizlik işinde özverili çalışan 2 personeli aileleriyle birlikte bir haftalık tatille ödüllendireceklerini söyledi.

Cumartesi 04.09.2010 00:00
Son Güncelleme: Cumartesi 04.09.2010 12:46
ABONE OL
Alaydın, yaptığı açıklamada, çalışmalarında özveri gösteren iki personeli belirleyeceklerini belirterek, ''Bu personellerimizi aileleriyle birlikte Antalya'da 5 yıldızlı otelde, bir hafta tatille ödüllendireceğiz'' dedi.

Bütün giderleri karşılayacaklarını, personelin hiçbir masraf yapmayacağını belirten Alaydın, ''Tatil yaptıracağımız işçilerin çalışmasına bakacağız ve öyle belirleyeceğiz. Yaptıracağımız bu tatille çöp işinde gayret gösteren personellerimizi motive etmek istiyoruz.''

''TÜRKİYE'NİN EN TEMİZ İLİ OLMAYA ADAYIZ''
Türkiye'nin en temiz ili olmaya aday olduklarını belirten Alaydın, Bitlis'in Cumhuriyet tarihinden bu yana, hiçbir zaman bu kadar temiz olmadığını dile getirdi.

Bitlis Katı Atık Tesisinin de faaliyete geçmesiyle, kentte çöp sorununu kökten çözeceklerini ifade eden Alaydın, şunları söyledi:

''Vahşi çöp depolama alanları geçen ay rehabilite edildi. Rehabilite edilen alanlar şuan çok temiz bir görünüme kavuştu. Artık Bitlis çok temiz. Bitlis Cumhuriyet tarihinden bu yana bu kadar temiz olmamıştı. Türkiye'nin en temiz ili olmaya adayız. Bu nedenle kentin temizliğini yapan iki çöp elemanımızı ödüllendireceğiz. Kentin temizlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.''