Datça'da Türkan Şoray rüzgarı esti

Cumartesi 04.09.2010 00:00
Son Güncelleme: Cumartesi 04.09.2010 16:08
ABONE OL
Datça'da düzenlenen sinema festivali başladı. Festivale katılan ünlü sanatçı Türkan Şoray, gördüğü yoğun ilgi karşısında şaşkına döndü.

Festival dün akşam Mehmet Ali Ağa Konağı'ndaki gala kokteyliyle başladı. Kokteyle çok sayıda davetlinin yanı sıra sinema sanatçıları ve sinemanın sultanı ve festivalin onur konuğu Türkan Şoray katıldı.

Datça amfi tiyatroda başlayan festivalin açılışında davetlilere Türkan Şoray belgeseli gösterildi. Daha sonra Nükhet Duru konser verdi. Sunucular tarafından kendisinden övgü ile söz edilen festivalin onur konuğu Türkan Şoray'ın, sahneye çıktığında görüğü yoğun ilgi karşısında adeta dili tutuldu. Bir süre konuşamayan ünlü sanatçı su içerek kendine geldi ve hayranlarına hitap edebildi.

Sinemanın sultanı Datça'ya ilk defa geldiğini belirterek 'Böyle karşılanacağımı bilseydim daha önce gelirdim. Ama bundan sonra ben de bir Datçalı oldum' dedi. Bu arada yoğun ilgi nedeniyle çıkan izdihamda adeta ezilme tehlikesi atlatan Sultanın elbisesinin yırtıldığı öğrenildi. Yanındakilerden aldığı çatal iğne ile yırtılan elbisesini tutuşturan Türkan Şoray olaydan sonra dinlenmek üzere alandan ayrıldı.

Bu arada festivalin ilk akşamında Türkan Şoray'ın Kadir İnanır ile başrollerini paylaştıkları ünlü filmi 'Al yazmalım selvi boylum' adlı film gösterildi.