Ölüm, profesörü sahilde yakaladı

Emekli matematik profesörü Malikoğlu, Bostancı sahilinde bisikletten düştü, başını betona çarptı, 45 dakika ambulans bekledi, kan kaybından öldü

Cumartesi 04.09.2010
Son Güncelleme: Cumartesi 04.09.2010
ABONE OL
İstanbul Erenköy'deki evinden dün sabah saatlerinde çıkan Prof. Dr. Salih Necdet Malikoğlu (61), sahil gezintisi yapmak için bisikletiyle Bostancı Sahili'ne gitti. Prof. Dr. Malikoğlu, Bostancı İDO İskelesi önüne geldiği sırada fenalaşarak dengesini kaybetti ve bisikletinden düştü.

ÇOK KAN KAYBETTİ
Kafasına beton zemine çarpan Malikoğlu ağır yaralandı. Prof. Malikoğlu, iddiaya göre olay yerine 45 dakika geç gelen ambulansla Fatih Sultan Mehmet Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılmak istenirken yolda can verdi. ABD'deki Roosevelt University'de öğretim üyeliği yapan Prof. Dr. Salih Necdet Malikoğlu'nun yaklaşık 10 yıl önce kalp ameliyatı geçirdiği ve emekli olarak Türkiye'ye döndüğü öğrenildi. Artificial Intelligience- 1 isimli İngilizce yazılmış bir matematik kitabı da bulunan Malikoğlu, Yıldız Teknik Üniversitesi'nde de görev yaptı. Profesörün 89 yaşındaki eski emniyet müdürü babası İsmet Malikoğlu, "By-pass ameliyatı olmuştu. Kendisine dikkat etmesi gerektiğini söylüyorduk. Çok üzgünüz" diye konuştu. Necdet Malikoğlu'nun kalp krizi geçirerek yere yığıldığı tahmin ediliyor.