Firar edip adam öldüren gaspçıyı komando arıyor

Pazartesi 06.09.2010
Son Güncelleme: Pazartesi 06.09.2010
ABONE OL
Bursa'nın Karacabey ilçesinde sigara dağıtıcısı Nurullah Şen (28), ormanlık alanda başına sıkılan tek kurşunla öldürüldü. İçinde 18 bin TL olan kasayı alarak ormanlık alana kaçan cezaevi firarisi zanlının yakalanması için komando timleri dağlık alanda operasyon başlattı.

KAÇARKEN ATEŞ ETTİ

Jandarma ekipleri cinayeti işleyen cinayetten sabıkalı Nihat Ş.'nin, Şen'in aracıyla giderken görüldüğünü belirledi. Zanlının kaçarken kendisini tanıyan ve takip eden köylülere ateş ettiği iddia edildi. Nihat Ş.'nin kardeşi N.Ş. ifadesi alınmak üzere gözaltına alınırken, diğer kardeş T.Ş.'nin olayla ilgili arandığı belirtildi. Cinayetin ardından ormanlık alanda gizlendiği düşünülen Nihat Ş.'yi yakalamak için Bursa'dan takviye jandarma komando timleri gönderildi. Komandolar karış karış taradıkları dağlık ve ormanlık bölgede katil zanlısını aramaya başladı. Karacabey Kaymakamı Dursun Balaban da arama çalışmalarını bölgeye giderek yakından takip etti

KAYNANASINI ÖLDÜRMÜŞ

Nihat Ş.'nin 2004 yılında bilezikleri için İzmir'de kayınvalidesi Fadime Kadir'i bıçaklayarak öldürdüğü, cezası az kaldığı için açık cezaevinde tutulan ve izne gönderilen Nihat Ş.'nin, süresi dolmasına rağmen teslim olmadığı belirtildi. Gasp edilerek öldürülen Mustafakemalpaşalı Nurullah Şen'in ise evli ve 1 yaşında çocuğu olduğu belirtildi.