'Oğlum bıçak değil kalem tutuyordu'

Saçı uzun olduğu için çıkan kavgada öldürülen üniversite öğrencisi Aykut Alıcı'nın yakınları eylem yaptı. Anne Songül Alıcı "Benim oğlum bıçak değil, kalem tutuyordu" dedi

Pazartesi 06.09.2010
Son Güncelleme: Pazartesi 06.09.2010
ABONE OL
İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi 2'nci sınıf öğrencisi Aykut Alıcı, 18 gün önce, Küçükçekmece Mehmet Akif Mahallesi Aşık Veysel Caddesi Ayyıldız Sokak'ta, daha önce kendisine gözünde lens ve saçı uzun olduğu için hakaret eden 9 kişi ile yine tartıştı. Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine şahıslardan biri bıçağını çekerek Alıcı'nın kalbine sapladı. Ağır yaralanan Alıcı, yakınları tarafından kaldırıldığı Özel İstanbul Hospital'da yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Polisin olayla ilgili olarak gözaltına aldığı C.T., çıkarıldığı mahkeme tarafından tutuklanarak cezaevine gönderildi.

CADDEYİ TRAFİĞE KAPATTILAR

Alıcı'nın okul ve mahalle arkadaşları önceki gece cinayetin işlendiği sokakta toplandıktan sonra mum yakıp yürüyüş yaptı. Caddeyi trafiğe kapatıp "Devlet katillerin cezasını verecek. Susma, sustukça sıra sana gelecek" sloganları atan kalabalık daha sonra olaysız bir şekilde dağıldı. Acıları bir türlü dinmeyen anne Songül Alıcı gözyaşları içinde, "Oğlum daha önce de aynı grupla kavga etti. Kaçarak polis merkezine sığındı. Aykut'u polis koruyamadı" iddiasında bulundu. Oğlunun sebepsiz yere öldürüldüğünü söyleyen Alıcı, "Benim oğlum bıçak değil, kalem tutuyordu. Bir hiç yüzünden caniler oğlumu öldürdü" dedi. Fenalık geçiren anne Alıcı yakınları tarafından evine götürüldü.