Havalar nasıl olacak?

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Cuma 10.09.2010 00:00
Son Güncelleme: Cuma 10.09.2010 10:36
ABONE OL
Yapılan son değerlendirmelere göre; Sinop, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinin hafif olmak üzere aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI : Önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR : Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla Güney Ege, Akdeniz kıyı kesimleri ile ülkemizin güneydoğusunda batı ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta, Batı Karadeniz kıyılarında kuvvetli, Marmara bölge genelinde kuvvetli ve yer yer fırtına (40-60 km/saat) şeklinde esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ RÜZGAR VE FIRTINA UYARISI :
Marmara ve Batı Karadeniz kıyılarında rüzgarın kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli ve yer yer fırtına şeklinde esmesi beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (çatı uçması, ağaç devrilmesi, ulaşımda aksamalar, vb.) ilgililerin ve vatandaşların tedbirli olması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA:
Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu geçecek. Rüzgar; kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli yer yer fırtına (40-60 km/saat) şeklinde esecek.

EGE: Az bulutlu ve açık, zamanla Kuzey Ege parçalı bulutlu geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

BATI KARADENİZ: Kıyı kesimleri ile zamanla bölge geneli parçalı bulutlu, sabah saatlerinde Sinop çevreleri hafif sağanak yağışlı geçecek. Rüzgar; zamanla bölgenin kıyı kesimlerinde kuzeydoğu (Poyraz) yönlerden kuvvetli (40-50 km/saat) olarak esecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı, kıyı kesimleri çok bulutlu, Samsun, Ordu, Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevreleri hafif olmak üzere aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, bölgenin kuzeydoğusu parçalı bulutlu geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU:
Az bulutlu ve açık geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...