7 yıllık 'kin' cinayeti

Servis şoförü Şerafettin Ocakçı yedi yıl önce kızını, kaçarak evlendiği gençle tanıştıran komşusu karı-kocayı öldürdü, çocuklarını yaraladı

Cumartesi 11.09.2010
Son Güncelleme: Cumartesi 11.09.2010
ABONE OL
Bartın'da, servis şoförü Şerafettin Ocakçı, 7 yıl önce evlenmek için kaçan kızının kaçırılmasına aracılık ettikleri için husumet beslediği komşularına pusu kurup önce araçlarına çarpıp yoldan çıkardı ardından kurşun yağdırdı. Olayda karı-koca hayatını kaybederken 10 yaşındaki çocukları ağır yaralandı. İddiaya göre Şerafettin Ocakçı'nın (45) komşuları Halil (33) ve Semiha Hızarcı (31), Akçamescit köyünden oturan akrabası genç ile ailenin kızı Gülnur'un tanışmalarına aracılık etti. Erkek tarafı ailenin kızını 3 kez istemesine rağmen baba bu evliliğe karşı çıktı. Bunun üzerine genç kız kaçarak sevdiği genç ile evlendi.

"BENİM KIZIM ÖLDÜ"
Ocakçı, kaçarak evlenmesine kızdığı kızı ile 7 yıl görüşmeyerek komşularına karşı da husumet besledi. Ramazan Bayramı nedeniyle Gülnur Hızarcı, eşi ve 2 çocuğuyla birlikte barışmak amacıyla babasının evine gitti. Ancak Şerafettin Ocakçı, kızı ve damadını, "benim kızım öldü'' diyerek kapıdan kovdu. Hırsını alamayan Ocakçı, kızının kaçarak evlenmesinden sorumlu tuttuğu komşularını takip edip köy yolunda otomobiline çarparak yoldan çıkardı. Daha sonra minibüsten inen Ocakçı, araçta bulunan Hızarcı ailesine kurşun yağdırdı. Halil ve Semiha Hızarcı olay yerinde hayatını kaybederken 10 yaşındaki çocukları Abdullah ağır yaralandı. Halil Hızarcı'nın babası Arif Hızarcı, "Kızının kaçırılmasıyla alakamız olmadığı halde bizi suçladı. Önceden yediğimiz içtiğimiz ayrı gitmezdi, olaydan sonra aramız açıldı" dedi.