Havalar nasıl olacak?

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Pazar 12.09.2010 00:00
Son Güncelleme: Pazar 12.09.2010 17:41
ABONE OL
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ükemizin batı kesimlerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek olan yağışların; akşam saatlerinde İstanbul'un Anadolu Yakası, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde şiddetli; İstanbul'un Avrupa Yakası, Tekirdağ, Bursa, Yalova, Balıkesir ve Çanakkale çevrelerinde kuvvetli olması tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Mevsim normalleri üzerinde seyreden hava sıcaklıkları; yağışla birlikte batı bölgelerimizde hissedilir derecede (8 ila 10) azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Güney Ege ve Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu bölgelerimizde batı ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

EDREMİT'TE ŞİDDETLİ YAĞIŞ

Balıkesir'in Edremit ilçesinde, şiddetli yağış hayatı olumsuz etkiledi.

İlçe merkezinde etkili olan ve yaklaşık 2 saat süren şiddetli yağış nedeniyle bir çok iş yeri ve evin zemin katlarını su bastı. Yollarda oluşan su birikintisi, trafikte aksamalara neden oldu.

Yağışın şiddetini artırması üzerine Edremit Belediyesi itfaiye, zabıta, fen ve temizlik işlerine ait ekipler, mağdur olan vatandaşlara yardım etti.

Yağış nedeniyle büyük su birikintilerinin oluştuğu okul bahçelerinde seçmenler okul sıralarının üzerinden geçerek, oy kullanmaya gitti.

Yetkililer, metrekareye 58 kilogram yağışın düştüğünü bildirdi.

Çayiçi, 9 Eylül ve Baraj caddeleri, Akçay ve çevre yolu ile Cumhuriyet Mahallesi'nde hasar tespit çalışmalarına başlandığı öğrenildi.

UYARILAR

ŞİDDETLİ YAĞIŞ UYARISI:
Yağışların; akşam saatlerinde İstanbul'un Anadolu Yakası, Kocaeli, Sakarya, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde şiddetli; İstanbul'un Avrupa Yakası, Tekirdağ, Bursa, Yalova, Balıkesir ve Çanakkale çevrelerinde kuvvetli olması beklendiğinden yaşanabilecek olumsuz şartlara karşı (Ani sel, su baskını, taşkın vb.), ilgililerin ve vatandaşlarımızın tedbirli ve dikkatli olmaları gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA:
Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; akşam saatlerinde İstanbul'un Anadolu Yakası, Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde şiddetli; İstanbul'un Avrupa Yakası, Tekirdağ, Bursa, Yalova, Balıkesir ve Çanakkale çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, zamanla bölge geneli parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Antalya, Isparta ve Burdur çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Eskişehir çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve zamanla çok bulutlu, öle saatlerinden itibaren bölge geneli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Zonguldak, Düzce ve Bartın çevrelerinde akşam saatlerinden sonra şiddetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve zamanla Orta Karadeniz çok bulutlu, gece saatlerinde Samsun çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...