Hava sıcaklığı 10 derece düşecek

Pazartesi 13.09.2010 00:00
Son Güncelleme: Pazartesi 13.09.2010 17:43
ABONE OL
Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey ve iç kesimlerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak şeklinde görülecek olan yağışların; sabah saatlerinde Kocaeli, Sakarya, Zonguldak, Bartın ve Düzce, geceden itibaren Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: İç bölgelerde 5 ila 7, Batı Karadeniz'in iç kesimleri ile İç Anadolu'nun kuzeybatısında 8 ila 10 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Batıda kuzey ve batı, doğuda güney ve batı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.

METEOROLOJİ'DEN UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Rize ve Hopa çevreleri başta olmak üzere, Doğu Karadeniz kıyılarında bu gece ve yarın sabah saatlerinde beklenen aşırı yağış nedeniyle ani sel ve heyelan yaşanabileceği uyarısında bulunuldu.

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, Doğu Karadeniz kıyılarında aralıklarla görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların akşam saatlerinden sonra kuvvetlenmesinin ve toprağı doygun hale getirmesinin beklendiği belirtildi. Rize ve Hopa çevreleri başta olmak üzere, Doğu Karadeniz kıyılarında (Giresun, Trabzon) bu gece ve yarın sabah saatlerinde beklenen aşırı yağış nedeniyle ani sel ve heyelan yaşanabileceği, bu nedenle vatandaşların ve yetkililerin tedbirli olması gerektiği kaydedildi.

BÖLGELERDE HAVA DURUMU
Yapılan son değerlendirmelere göre bugün bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA : Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin doğusu (İstanbul Anadolu Yakası, Kocaeli, Sakarya, Balıkesir, Bursa, Yalova ve Bilecik) sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; sabah saatlerinde Kocaeli ve Sakarya çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

EGE : Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Kütahya, öğleden sonra Afyon çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

AKDENİZ : Parçalı zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Adana, Osmaniye ve Hatay çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU : Parçalı zamanla çok bulutlu, Eskişehir ve Çankırı ile öğle saatlerinden sonra Ankara, Konya, Kırıkkale ve Yozgat çevreleri sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

BATI KARADENİZ : Parçalı ve çok bulutlu, bölge geneli sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; sabah saatlerinde Zonguldak, Bartın ve Düzce çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ : Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden itibaren Orta Karadeniz bölümü ile Doğu Karadeniz kıyıları sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; gece saatlerinden itibaren Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU : Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzey kesimleri parçalı bulutlu geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU : Az bulutlu ve açık geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...