10.10.2010'a yoğun talep

Evliliğe ilk adımı atacak çok sayıda çiftin nikah günü olarak 10 Ekim 2010'u tercih etmesi evlendirme dairelerindeki yoğunluğu arttırdı. Birçok evlendirme dairesinde özel güne ait randevular aylar öncesinden doldu.

Çarşamba 15.09.2010 00:00
ABONE OL
Nikah günlerini 10.10.2010 tarihine denk getirmek isteyen çiftler, aylar öncesinden evlendirme dairelerinin yolunu tuttu.

Evliliklerine farklı bir anlam katmak isteyen çiftler, evlendirme dairelerindeki yoğunluğu arttırdı. Evlendirme dairelerinin büyük bölümünde randevular aylar öncesinden doldu.

Adapazarı'nda özel günde nik'h kıydırmak isteyen çok sayıda çift, evlendirme dairesine başvurdu. Adapazarı Belediyesi Evlendirme Dairesi'ne aylar öncesinden müracaat eden şanslı çiftler kayıtlarını yaptırabildi. Başvuruda geç kalan çiftler ise nik'h tarihlerini başka bir güne bıraktı.

Ülke genelinde olduğu gibi İstanbul'da evlilik cüzdanlarındaki tarih bölümüne '10.10.2010 yazdırmak isteyen çiftler, evlendirme dairelerine koştu. Üsküdar Belediyesi Evlendirme Dairesi Müdürü Yasin Kılavuz, 10 Ekim de yapılacak nik'h işlemleri için başvuru sayısının aylar öncesinden dolduğunu söyledi. Geçen yıl da birçok çiftin '9.9.2009' tarihinde nik'h kıydırmak için başvuruda bulunduğunu anımsatan Kılavuz, bu yılki özel günde 50 çiftin nik'hının kıyılacağını ifade etti.