İşitme engelliye 'hareket' davası

İşitme ve konuşma engelli Onur Ballı hakkında, engelli Yunan sevgilisine internette sohbet ettikleri sırada orta parmak işareti yaparak hakarette bulunduğu iddiasıyla dava açıldı

Çarşamba 15.09.2010
ABONE OL
Adana'da yaşayan Onur Ballı (33), 2007 yılında kendisi gibi işitme ve konuşma engelli olan Yunan sağlık memuru Themis Berti (29) ile internette tanıştı. Berti, iddiaya göre çeşitli tarihlerde Adana'ya da geldi. Evli olan Onur Ballı, eşinden boşanmak için genç kadından para yardımı istedi. Themis Berti de erkek arkadaşına yaklaşık 40 bin euro kadar para gönderdi. Ancak Onur Ballı bir süre sonra evlenmekten vazgeçtiğini söyledi. Bunun üzerine, genç kadın, Onur Ballı'ya bir daha para göndermedi. Bu durumu kabullenemeyen Ballı, genç kadını çıplak fotoğraflarını internette yayınlayacağını söyleyerek tehdit etti.

ŞANTAJA TAKİPSİZLİK
Themis Berti de, Ballı'nın kendisine şantaj yaptığını ve sanal ortamda orta parmağını gösterip tehdit ettiğini iddia ederek savcılığa eski sevgilisi hakkında suç duyurusunda bulundu. Temmuz ayında, arkadaşı Gökhan H. ile birlikte gözaltına alınan Onur Ballı, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı. Savcı, Onur Ballı ve arkadaşı hakkında "şantaj, dolandırıcılık, tehdit" suçlarından takipsizlik kararı verdi. Ancak orta parmak işareti yaparak genç kadına hakarette bulunduğu gerekçesiyle Ballı'ya dava açtı. 2 yıla kadar hapsi istenen Onur Ballı, suçlamayı kabul etmedi. Dava, 2. Sulh Ceza Mahkemesi'nde görülecek.