Kıskanç koca zulmünden biber gazı da koruyamadı

Boşanmak isteyen karısını öldüren Levent Şahin intihar etti. Nadide Şahin'in, eşinden tehdit aldığı için bir gün önce biber gazı taşımaya başladığı öğrenildi

Perşembe 16.09.2010
Son Güncelleme: Perşembe 16.09.2010
ABONE OL
Gaziantep'te 37 yaşındaki servis şoförü Levent Mehmet Şahin, kendisinden ayrılmak isteyen 17 yıllık eşi 34 yaşındaki Nadide Şahin'i önceki akşam saat 20.00 sıralarında Güdeli caddesi üzerinde, göğsüne tabancayla ateş ederek öldürdü. Şahin, karısını öldürdükten sonra silahı başına dayayıp ateşleyerek intihar etti. Nadide Şahin'in Gaziantep 4. Sulh Hukuk Mahkemesi'nde kâtibe olarak görev yaptığı belirlendi. 14 yaşında Berke adında bir oğlu olan Nadide Şahin'in eşiyle sık sık sorunlar yaşadığı, kıskançlık yapan kocasının sürekli genç kadını ölümle tehdit ettiği öğrenildi.

YENİ EVİN ADRESİNİ BULDU

Nadide Şahin'in arkadaşlarına, "Bu evde kalırsam bu adam beni yaşatmayacak. Sürekli beni ölümle tehdit ediyor" dediği ve 1.5 ay önce evi terk ettiği ortaya çıktı. Kendisine yeni bir ev tutan genç kadının çocuğunu ise babaannesine teslim ettiği anlaşıldı. Katibenin cinayetten bir gün önce kendini eşine karşı savunmak için biber gazı aldığını anlatan bir mesai arkadaşı, "Nadide boşanmak istemeyen kocası tarafından sürekli tehdit ediliyordu. Olaydan bir gün önce benden kendisini kocasına karşı savunmak için biber gazı istedi. Alıp kendisine verdim. Kocası akşam saatlerinde yeni evin adresini öğrenmiş. Uzun zamandır boşanmak istiyordu" diye konuştu. Nadide Şahin için görev yaptığı Gaziantep Adliyesi'nde tören düzenlendi. Gözyaşlarının sel olduğu törende, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcısı Esat Semerci, 5 yıldan bu yana birlikte görev yaptıkları Nadide Şahin'in, hakim, savcı ve avukatların taktir ettiği bir memur olduğunu belirtti. Törende genç kadının annesi Keriman Öge, "Nadide'mi soldurdular" diye ağladı.