Emniyet şeridindeki kamyona frensiz çarptı

Silivri'de tamir için emniyet şeridine çekilen kamyona çarpan cipteki karı-koca, öldü. Görgü tanıkları, çiftin tartışarak yol aldığını öne sürdü

Cuma 17.09.2010
ABONE OL
İstanbul Silivri'ye bağlı Selimpaşa mevkiinde, tamir için emniyet şeridine çekilen kamyona arkadan çarpan cipteki karı-koca, yaşamını yitirdi. Bazı görgü tanıkları, cipteki çiftin kavga ettiğini söyledi. Olay yerinde fren izi olmaması da, cipi kullanan Mustafa Küçükbıçak'ın kamyona bilerek çarpmış olabileceğini düşündürdü. İstanbul'dan Edirne yönüne giden Hüseyin Karataş'ın (35) kamyonu, TEM Otoyolu Selimpaşa gişelerini geçtikten sonra arızalandı. Karataş, kamyonu tamir etmek için emniyet şeridine çekti. Kısa bir süre sonra, Mustafa Küçükbıçak yönetimindeki cip kontrolden çıkarak emniyet şeridindeki kamyona arkadan çarptı. Sürücü Mustafa Küçükbıçak ile eşi Şuheda Güler Sorgun Küçükbıçak olay yerinde can verdi.

UYUDU MU, KASIT MI VAR?

Saat 06.00 sıralarında meydana gelen kazada, büyük bir bölümü kamyonun dorsesinin altına giren cip metal yığınına döndü. Olayı soruşturan polisler, cipin sürücüsünün uyuduğu veya dalgın olduğu ihtimali üzerinde durdu. Bazı görgü tanıkları ise cipin bir süre önce Çatalca'dan geçtiğini, içindeki çiftin tartışarak yollarına devam ettiğini gördüklerini söyledi. Fren izinin olmayışı, sürücünün kasıtlı olarak kamyona çarpmış olabileceği ihtimalini kuvvetlendirdi. Kamyon şoförünün de başka bir aracın yoldan geçmediğini, cipi sıkıştırmadığını belirtmesi, kaza nedeniyle ilgili soruları artırdı. Kamyon şoförü, gözaltına alınırken, ölen çiftin cenazeleri morga kaldırıldı.