Hava sıcaklığı artacak

Cumartesi 18.09.2010 00:00
Son Güncelleme: Cumartesi 18.09.2010 11:33
ABONE OL
Yapılan son değerlendirmelere göre; yurdun doğu kesimlerinde kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışların görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Doğu kesimlerde 4 ila 6 derece azalacak, Güney Ege ve Batı Akdeniz kıyılarında 2 ila 4 derece artacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da güney ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kuvvetli olarak esecek.

BÖLGELERDE HAVA DURUMU
Yapılan son değerlendirmelere göre bugün bölgelerde hava durumu şöyle olacak:

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

EGE: Kıyı kesimi az bulutlu ve açık, iç kesimleri parçalı ve az bulutlu geçecek.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, doğusu parçalı bulutlu, sabah saatlerinde Hatay çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu, doğusu parçalı bulutlu geçecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı bulutlu geçecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı bulutlu, doğusu aralıklı, Samsun ve Ordu çevreleri sabah saatlerinde sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu, kuzey ve doğusu (Erzincan, Erzurum, Ağrı, Kars, Ardahan, Iğdır, Bingöl, Tunceli, Muş, Bitlis, Van, Şırnak, Hakkari) kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinde Diyarbakır, Batman, Siirt ve Mardin çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...