6,5 aylık bebeğe dayak!

Mersin'de darp edildiği iddiasıyla hastaneye kaldırılan 6,5 aylık bebeğin taburcu edildiği bildirildi.

Çarşamba 22.09.2010 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 22.09.2010 21:02
ABONE OL
Bir süre önce eşi Oğuz A. ile ayrılan A.A. tarafından darp edildiği iddia edilen 6,5 aylık Efehan, Mersin Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ndeki kontrolleri tamamlandıktan sonra taburcu edildi. Bebeğin, babası Oğuz A'ya teslim edildiği bildirildi.

Sosyal Hizmetler İl Müdürü Azmi Gülşen, konuyla ilgili sosyal hizmet uzmanı başkanlığında bir ekibin görevlendirildiğini söyledi.

Ekibin, bebeğin ve ailenin durumu ile ilgili incelemelere başladığını anlatan Gülşen, ''Şu an ekibimiz bir rapor hazırlıyor. Müdürlüğümüze sunulacak raporu, Çocuk Koruma Yasası'na göre değerlendirip, gerekli çalışmalara başlayacağız. Rapora göre bebeğin ebeveynin hangisinde kalacağına veya risk durumu tespit edilirse kurumlarımıza alınmasına karar verilecek'' diye konuştu.

Vücudunun çeşitli yerlerinde darp izine rastlanılan, sol gözü moraran Efehan bebek, yaklaşık 10 gün önce önce Silifke Devlet Hastanesine ardından da Mersin Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alınmıştı.

Öte yandan bebeği annesinin dövdüğü iddia edilmişti. Anne A.A, iddiaların gerçeği yansıtmadığını öne sürmüş ve çocuğu birkaç defa düşürdüğünü söylemişti.