İzleyicinin suçu ne?

Dakikalarca yayınlanan tecavüz görüntüleri nedeniyle eleştirilere hedef olan 'Fatmagül'ün Suçu Ne?' adlı diziye seyirciden şikayet yağdı.

Çarşamba 22.09.2010 00:00
Son Güncelleme: Çarşamba 22.09.2010 11:44
ABONE OL
Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) İletişim Birimi'ne gelen yüzlerce telefonda, seyirciler dizideki tecavüz sahnesinden duyduğu rahatsızlığı dile getirerek, dizinin yayından kaldırılmasını istedi. Öte yandan dizinin 25 milyon kişi tarafından izlendiği belirtiliyor.

'Fatmagül'ün Suçu Ne?' adlı televizyon dizisinde yayınlanan ve yaklaşık 25 milyon kişi tarafından izlendiği belirtilen bazı sahneler, seyircinin de tepkisine yol açtı. İzleyicilerin radyo ve televizyon yayınları ile ilgili beğeni, istek ve eleştirilerini ilettiği 444 1 178 nolu RTÜK İletişim Merkezi'ne yüzlerce şikayet geldi. Gelen şikayetlerde aile içinde izlenebilecek görüntüler olmadığı, söz konusu sahnelerin çocukları olumsuz etkilediği belirtildi.

Gelen şikayetlerden bazıları şöyle:

-"Fatmagül'ün Suçu Ne? adlı dizide aile içinde izlenebilecek görüntüler yer almıyordu. Bu nedenle şikayetçiyim."

-"Bu dizinin toplumun ahlak yapısı aile yapısı ile ilgili ciddi sorunlar oluşturacağına inanıyorum. Bu dizinin ve kanalın cezalandırılmasını istiyorum."

-"Cinsel içerikli bir dizi olduğu için ve yayın saati itibariyle erken bir vakitte görüntülendiği için dizinin yayından kaldırılmasını talep ediyorum."

-"Fatmagül'ün Suçu Ne? adlı dizide, tecavüz sahnesi çok uzun süre tutuldu. Tecavüz olayının meşrulaştırıldığını düşünüyorum. Çocuklar açısından da sakıncalı görüyorum."

-"Bu programın gençleri uyuşturucuya teşvik ettiğini düşünüyorum. Şikayetçiyim."

-"Fatmagül'un Suçu Ne? adlı dizideki tecavüz sahnesindeki görüntülerden ve bu görüntülerin uzun olmasından dolayı şikayetçiyim. Türk ahlakına uygun değil."

-"Tecavüz sahnesi ve uyuşturucu görüntülerinin yayınlanmasından dolayı rahatsızlık duyuyorum. Bundan dolayı şikayetçiyim."

-" 'Fatmagül'ün Suçu Ne?'adlı dizinin yayın saati lütfen değiştirilsin. Ahlak dışı sahneler yer aldığı için geç saatte yayınlansın."