Polise çarpıp kaçtı

Çarşamba 22.09.2010 00:00
ABONE OL
Saat 03.30 sıralarında, Akdeniz Bulvarı'nda alkol denetimi yapan polis ekipleri, Kemer'den Antalya istikametine gelen kasklı iki motosiklet sürücüsünü alkol kontrolü için durdurmak istedi.

Polis ekiplerinin ''Dur'' ihtarına önce uyan motosiklet sürücüleri, ekiplerin yanına yaklaştı. Öndeki plakasız motosiklet ani bir hareketle kaçmaya başladı. Arkadaki motosiklet ise polis ekiplerinin yanına yaklaşıp duracağı anda, ani hareketiyle hızını artırıp kaçmak isterken, önüne çıkan trafik polisi Mikdat Demircik'e (27) çarptı.

Motosikletin çarptığı Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünde görevli trafik polisi Demircik, görev yaptığı polis otosuyla Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Sağ ayak kemiğinde ve bileğinde kırıkların olduğu bildirilen polis memurunun sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

Ayağının alçıya alınmasının ardından taburcu edilen polis memuru Demircik, şikayetçi olmak üzere Fatih Polis merkezine gitti.

Polis, ''Dur'' ihtarına uymayan ve meslektaşına çarparak kaçan motosiklet sürücüsünü yakalamak için olay yerindeki ve güzergahlardaki güvenlik kameralarındaki kayıtların inceleyeceği öğrenildi.

Plakasız iki motosikletin sürücüleri, polis ekiplerinin kavşaklar ve güzergahları tutmasına rağmen ara sokaklara girerek kaçmayı başardı.