Feribotun halatı koptu otomobil denize uçtu

Yalova İskelesi'ne yanaşan feribotun halatı kopunca bir otomobil denize düştü, diğeri asılı kaldı. Can kaybı olmayan olayda yolcular panik yaşadı

Salı 28.09.2010
Son Güncelleme: Salı 28.09.2010
ABONE OL
Yalova'da araç ve yolcu tahliyesi yapıldığı sırada halatı kopan feribottaki bir otomobil denize düştü. Araçtaki 3 genç kurtarılırken, bir başka otomobil ise rampada asılı kaldı. İstanbul Yenikapı İskelesi'nden dün saat 08.30'da 46 araç ve 194 yolcu ile hareket eden 'Kanuni Sultan Süleyman' isimli feribot saat 09.45 sıralarında Yalova İskelesi'ne yanaşarak, yolcu ve araç tahliyesine başladı.

GERİYE HAREKET ETTİ

Tahliye işlemi sürerken gemiyi iskeleye sabitleyen çelik halat koptu. Halatın kopmasıyla birlikte feribot geriye doğru hareket etti. Bu sırada panik yaşayan yolcular kaçışmaya başladı. Feribot iskeleden açılmaya çalışırken otomobillerden biri denize düştü.

ÇEKİCİYLE KURTARILDI
Denize düşen otomobilde bulunan Tayfun Çoban (29), Kağan İdili (29) ve Zehra Melike Yazgan (23), gemi personeli ve güvenlik görevlileri tarafından denizden çıkarılarak hastaneye gönderildi. Bu arada iskeleden yaklaşık 50 metre kadar açılan feribotun rampasında asılı kalan otomobildekiler çıkarılarak feribota alındı. Bir süre açıkta bekleyen feribot yeniden iskeleye yanaştı. Önce rampadaki otomobil, çekici yardımıyla kurtarıldı. Ardından da feribot iskeleye tam yanaşarak yolcu ve araçların tahliyesi tamamlandı. Yalova Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak tedavilerine başlanan kazazedelerin üçünün de sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.