'İntihar nedeni yoktu'

Beyoğlu'ndaki bir apartman boşluğunda cesedi bulunan Nazlı Sinem'le geceyi birlikte geçiren Can Paksoy ve ağabeyi tedbir amaçlı tutuklandı

Salı 28.09.2010
Son Güncelleme: Salı 28.09.2010
ABONE OL
İstanbul Beyoğlu'nda bir apartmanın havalandırma boşluğunda cesedi bulunan Nazlı Sinem Erköseoğlu'nun ölümüyle ilgili deliller toplanmadığı ve kesin ölüm nedeni belli olmadığı için Can Paksoy ile ağabeyi Emre Paksoy tedbir amaçlı tutuklandı. 24 yaşındaki Nazlı Sinem Erköseoğlu'nun Gümüşsuyu'ndaki Mithatpaşa Apartmanı'nın havalandırma boşluğunda ölü bulunmasının ardından, geceyi birlikte geçirdiği Can Paksoy (25), gözaltına alındı. İşadamı Mahmut Paksoy'un oğlu olan Can Paksoy'un bir sene önce kuzeni aracılığıyla tanıştığı Nazlı Sinem Erköseoğlu ile olay gecesi arkadaşlarıyla gittiği Ulus 29'da karşılaştığını söylediği öne sürüldü.

'UYANDIĞIMDA YOKTU'
Paksoy'un ayrıca olayla ilgili olarak "Başta kim olduğunu hatırlamadım. Sonra masamıza davet ettim. Bana arkadaşının nişanından geldiğini söyledi. Saat 03.00 sıralarında kalkmak istedim. Sinem'e de 'İstersen eve bırakayım, istersen bize gel' teklifinde bulundum. Kabul edince ağabeyim Emre'nin Gümüşsuyu'ndaki evine gittik. Evde çok konuşmadık. Yorgun olduğum için yatacağımı söyledim. Üzerimi dahi çıkarmadım. Bir ara Sinem'in de yanıma uzandığını gördüm. Ama gözlerimi açamayacak derecede yorgundum. Aramızda cinsel birliktelik olmadı. Sabah kalktığımda Sinem'i göremedim. Eşyaları duruyordu. 'Dışarıya bir şey almaya çıkmıştır' diye düşündüm. Tekrar uyudum. Annemle Adana'ya gidecektik. Telefon çalınca uyandım. Sinem hâlâ dönmemişti. Ağabeyime 'Kızı gördün mü?' diye sordum. 'Seninleydi, bana niye soruyorsun?' dedi. 'Eşyalarını burada unutmuş. Gelirse sen verirsin, evin yolunu biliyordur herhalde' dedim. 'Tanımadığın kişiyi eve getirirsen böyle olur' diye düşündüm. Annemle havalimanındayken, ağabeyim arayıp Sinem'in kendini havalandırma boşluğundan attığını söyledi. İnanmak istemedim. Ciddi olduğunu anlayınca geri döndük" dediği iddia edildi Ağabey Emre Paksoy'un ise, sabah kalktığında genç kızın eşyalarını gördüğünü ve odaları dolaştığını anlatarak, "Kaldıkları odanın havalandırma boşluğuna bakan pencereden kafamı uzattım. Aşağı doğru karanlıklaşıyordu. Ancak dikkatli bakınca kızın yattığını gördüm. Polisi ve ambulansı aradım" dediği öğrenildi. Beyoğlu Adliyesi'ne gönderilen iki kardeş burada savcılık sorgularının ardından tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevkedildi. Mahkeme, delillerin henüz toparlanmamış olması ve genç kızın kesin ölüm nedeniyle ilgili henüz Adli Tıp Kurumu'ndan rapor çıkmadığı için Paksoy kardeşlerin tedbir amaçlı tutuklanmalarına karar verdi. İki kardeşin avukatı tutuklama kararına itiraz edeceklerini söyledi.

BOŞLUKTAKİ KLİMALARA ÇARPMIŞ...
Genç kızın ölü bulunduğu 4 metrekarelik havalandırma boşluğunda hâlâ kan izleri duruyor. Düşerken boşluktaki klimalara çarptığı tahmin edilen genç kızın başından ağır yaralandığı ve kemiklerinin kırıldığı belirtiliyor. Genç kızın sabah saatlerinde fark edilen cesedine, boşluğa açılan kapının anahtarının bulunduğu apartman görevlisi izinli olduğu için ancak saat 14.00'te ulaşılabildiği kaydediliyor.

Gülay FIRAT-Rıdvan TEZEL-Deniz DERİN-Mustafa KAYA-Ali OKTAY-Çağdaş ÇETİNDEMİR / SABAH