Rojin ve babasının dramatik sonu

Tuzla sahilinde bir baba ile 5 yaşındaki kızının cesetleri ip ve taşla bağlanmış halde bulundu. İntihar eden babanın kızını da kendisine bağlayıp denize atladığı tahmin ediliyor

Salı 28.09.2010
Son Güncelleme: Salı 28.09.2010
ABONE OL
Tuzla Postane Mahallesi sahil şeridinde bir balıkçı, dün akşam 18.00 sıralarında denizde bir erkek cesedi görünce polise haber verdi. Olay yerine gelen polis ekipleri, birbirlerine iple bağlı iki ceset tespit ettikten sonra itfaiye ve deniz polisinden yardım istedi. Deniz polisi kısa sürede iki cesedi karaya çıkardı. Daha sonra, önceki gün kızı ile boşandığı eşinin kayıp olduğu yönünde ihbarda bulunan Pınar Yakar olay yerine çağrıldı. Ellerinden birbirine bağlanmış ve ayaklarına da taş ağırlıklar takılmış cesetlerin eski eşi Şerif Kızılkan (30) ile 5 yaşındaki kızı Rojin Kızılkan'a ait olduğunu gören Pınar Yakar sinir krizi geçirdi. Şerif Kızılkan ile kızı Rojin, olay yerindeki ilk incelemelerin ardından Tuzla Devlet Hastanesi Morgu'na götürüldü. Cesetler daha sonra otopsi için Adli Tıp Kurumu Morgu'na kaldırıldı. Yetkililer, 24 saattir denizde olduklarını tahmin ettikleri cesetlerin ilk bulgularında, olayın cinayetten çok intihara benzediğini ve çok yönlü soruşturma başlatıldığını kaydetti. Baba Şerif Kızılkan'ın önce iplerle kızını kendisine bağladığı, daha sonra da kendi ayaklarına taş bağlayıp denize atlamış olabileceği tahmin ediliyor. Tuzla Tersanesi'nde çalışan ve 2 yıl önce eşinden boşanan Şerif Kızılkan'nın, hafta sonu kendinde kalması için velayeti annesinde olan 5 yaşındaki kızı Rojin'i cuma günü aldığı öğrenildi. İki gün birlikte vakit geçiren baba kızdan pazar gününden beri haber alınamadığı belirtildi. Korkunç olay, yapılacak Adli Tıp Kurumu incelemelerinin ardından netlik kazanacak.

KADIKÖY'DE DENİZDEN ERKEK CESEDİ ÇIKTI
Moda'da denizin üstünde bir ceset gören vatandaşlar, polise haber verdi. 65-70 yaşlarında bir erkeğe ait olduğu tahmin edilen cesedin kimliği belirlenemedi. Ceset, Deniz Polisi tarafından sahile getirildikten sonra morga kaldırıldı.