3 gün sonra dönecekti tabutuyla gelecek

Dil eğitimi için gittiği ABD'den 3 Ekim'de dönmeyi planlayan Abdülkadir Taçbaş geçtiğimiz cumartesi kazada öldü. Geriye ölümüne 5 saat kala Facebook'a yazdığı "Birazdan yola çıkıyorum" notu kaldı

Çarşamba 29.09.2010
Son Güncelleme: Çarşamba 29.09.2010
ABONE OL
ABD'nin Utah eyaleti yerel televizyonu KSL önceki gün bir Türk gencinin ölümüyle sonuçlanan kaza haberi yayınladı. Geleceğe umutla bakan, hayaller kuran 22 yaşındaki Abdülkadir Taşbaşı'nın ölüm haberiydi bu. Yanındaki koltukta oturan bir kız arkadaşıyla Utah'ta geçtiğimiz cumartesi bir otoyolda kullandığı araçla bir TIR'a çarpmış ve olay yerinde ölmüştü. Polis Taşbaşı'nın kullandığı aracın yolda aniden orta şerite geçerek bir TIR'la çarpışıp su kanalına düştüğünü açıkladı.TIR şoförü ve Taşbaşı'nın yanındaki kimliği açıklanmayan kız arkadaşı olaydan hafif yaralarla kurtulmuştu. Kaza sırasında hem TIR şoförü hem Taşbaşı hem de yanındaki arkadaşının emniyet kemeri taktığı ve alkol ve uyuşturucu kullanımına da rastlanmadığı belirtildi. Araçtaki kızın hava yastığıyla kurtulduğu belirtildi.

2 YIL ÖNCE ÇEKİLİŞLE GİTMİŞTİ

SABAH, Taşbaşı'nın ABD macerasını araştırdığında hazin bir hikâyeye ulaştı. ABD'ye 'Work and Travel' programıyla haziran ayında giden Taşbaşı kendisini yurtdışına gönderen eğitim şirketinden aldığımız bilgiye göre 4 aylık programın sona erdiği tarih olan 3 Ekim'de Türkiye'ye dönecekti. Taşbaşı 2 yıl önce de bir başka şirketin organize ettiği 'Work And Travel' a katılmak için yaptığı çekilişi kazanarak şirketin ABD'ye gönderdiği 100 talihliden biri olmuştu. Konya Selçuk Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencisi olan Taşbaşı çekilişi kazandığında şirketin internet sitesine verdiği röportajda "Bu programa kardeşimle birlikte katılmam ailemi maddi olarak zor bir sürece sokmuştu. 100 talihlinin arasında olmam bu yıl şansımın iyi olduğu inancını oluşturdu." demişti. Ancak Taşbaşı'nın 2 yıl önce yüzüne gülen şans tam 2 yıl sonra üstelik yine gönderildiği Utah'ta onu talihsiz kaderiyle buluşturdu.

'EKİMDE DÖNECEĞİM İNŞALLAH'
Taşbaşı facebook'daki durumuna cuma akşamı ölümüne beş saat kala "Birazdan Ouwah Lake yolunda yarın da Salt Lake olacak" diye yazdı. Bir arkadaşının "Ne zaman döneceksin" şeklindeki mesajına "Ekimde döneceğim inşallah" diye cevap veren Taşbaşı'nın 'cenazesi kendisini ABD'ye gönderen şirket yetkilisinden aldığımız bilgiye göre yarın Türkiye'ye getirilecek.