Kaybedince, oynadığı kumarhaneyi ihbar etti

İstanbul'da bir ihbar üzerine kumarhaneye baskın düzenleyen polis, 22 kişiyi gözaltına aldı. İhbarı kumarda yüklü para kaybeden birinin yaptığı iddia edildi

Çarşamba 29.09.2010
ABONE OL
İstanbul Küçükçekmece'de, bir işhanında kumar oynandığı ihbarını alan Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak ve Kumar Büro Amirliği'ne bağlı ekipler düzenledikleri baskında 6'sı kadın toplam 22 kişiyi gözaltına aldı. Kumarhaneyi aynı yerde kumar oynayıp yüklü miktarda para kaybeden bir kişinin ihbar ettiği iddia edildi. Sefaköy Bağlar Mahallesi'deki bir işhanında kumar oynandığı ihbarını alan Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı dedektiflerden 2'si içeriye girmenin yollarını aradı. Biri bayan 2 dedektif, kumarhanenin birkaç sokak gerisinde, kumarhaneye giden iki kişiyle sohpet ederek giriş parolasının 'Bob' sözcüğü olduğunu öğrendi. Kumarhaneye giren dedektifler, dışarıdaki bekleyen bir arkadaşlarını arayarak "Kasa kaybediyor" parolasıyla baskının startını verdi. İçeriye giren polis, 6'sı kadın 22 kişiyi gözaltına aldı. Kadınlardan 1'inin, erkeklerden de 10'unun oyuncu olduğu belirlendi. Polis bazı oyuncuları tuvalet ve dolap içlerinde saklanırken buldu. Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak ve Kumar Büro Amirliği'ne minibüslerle getirilen kumarbazlar medya mensuplarının "Niçin kumar oynuyorsunuz" sorusuna yanıt vermekten kaçınıp suratlarını sakladılar. Bir kadın kumarbaz "Sen hayatında 4 kağıt arasına teke çekerken joker çekip bitmenin zevkini yaşasaydın bu soruyu bizlere yöneltmezdin" yanıtını verdi. "Hep basılıyorsunuz neden" sorusuna da kumarbazlardan biri "Kumarda kazanırken iyi de kaybedince mi kötü! Bizi çok para kaybeden bir kumarbaz ihbar etmiştir" yorumunu yaptı.

PULLARI SIRTTA TAŞIDILAR
Kumarhanede gözaltına alınanlar, ele geçirilen 20 deste oyun kağıdı ile oyun pullarının bulunduğu çuvalları, şubenin merdivenlerinden sırtlarına yükleyerek çıkardı. Gayrettepe'deki Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirilen şüphelilerden, bazıları yüzlerini gizlemeye çalıştı. Şüpheliler hakkında Kabahatler Kanuna Muhalefet'den işlem yapılacağı belirtildi.