Cinayete set

Beyoğlu'nda işlenen Tolgahan Aksu cinayetine karışan kişilerin, polis aracı geçtiği sırada gencin etrafını sararak ekiplerin olayı fark etmesini engellediği ortaya çıktı

Perşembe 30.09.2010
Son Güncelleme: Perşembe 30.09.2010
ABONE OL
İstanbul Taksim'de omuz atma meselesi yüzünden tartıştığı kişilerce öldürülen 25 yaşındaki inşaat mühendisi Tolgahan Aksu'nun ölüm anı güvenlik kamerasına yansıdı. Kamera görüntülerinde katil zanlılarının resmi polis aracı olay yerinden geçtiği sırada Aksu'nun etrafını sararak bir set oluşturdukları ve polisin olayı görmesini engelledikleri ortaya çıktı. Talihsiz gencin annesi Gülhatun Aksu, "Türkiye'nin en kalabalık caddesinde bu olay yaşandı. Oğlum 300 kişinin gözü önünde öldürüldü. Tolgahan onların yerinde olsaydı hemen yardım ederdi" dedi.

KAMERAYA YANSIDI
İstiklal Caddesi'nde pazar gecesi yaşanan olay, çevredeki işyerlerinin güvenlik kameralarına yansıdı. Kamera görüntülerine göre, Aksu'nun iki kişi tarafından kırık şişe ve bıçakla yaralandığı ve olayın olduğu noktanın bir anda beş kişi tarafından kapatılıp gölgelendikten sonra kalabalığın yanından bir resmi polis aracının geçtiği gözlendi. Polis aracının olayı fark etmeden geçmesinin ardından zanlıların yaralıyı da alarak olay yerinden ayrıldıkları gözlendi. Güvenlik kamera kayıtlarına göre bıçaklama olayına katılan ve en az 5 kişi oldukları belirlenen zanlıların aranmasına başlandı. İnşaat mühendisi Tolgahan Aksu, memleketi Ordu'nun Oğmaca köyünde toprağa verildi. Cenazede oğlunun mezarına kapanan anne Gülhatun Aksu, "Türkiye'nin en kalabalık caddesinde bu olay yaşandı. Oğlum 300 kişinin gözü önünde öldürüldü. Tolgahan onların yerinde olsaydı hemen yardım ederdi. Oğlumun öldürülüşünü izleyenlerin vicdanı rahat mı? Memleketine hizmet etmesi için pırlanta gibi bir evlat yetiştirdim. Onu katlettiler. Katiller bulunmazsa memleketime hakkımı helal etmem" dedi. Baba Sadullah Aksu da tören boyunca gözyaşı döktü. Talihsiz gencin 6 yıllık ev arkadaşı Ahmet Demir de kameralara yansıyan olayı izlediğini ve dehşete düştüğünü anlattı.