Alkollü sürücü polislere çarptı

Adana'nın merkez Sarıçam ilçesinin İncirlik Mahallesi'ndeki ABD üssünde görevli askerin alkollü halde kullandığı otomobille çarptığı iki polis memuru yaralandı.

Pazar 05.12.2010 14:59
Güncelleme: Pazar 05.12.2010 17:24
ABONE OL
Alkollü olduğu belirtilen ABD'li asker William T. yönetimindeki 01 MB 500 plakalı otomobil, Atatürk Caddesi'nde devriye görevi yapan, İncirlik Polis Merkezi'nde görevli polis memurları Mustafa Yıldırım ve Mehmet Belikırık'a çarptı.

Vatandaşların ihbarı üzerine, kaza yerine polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Başından ağır yaralanan Mustafa Yıldırım, Yüreğir Başkent Hastanesine, beli ve kolundan yaralanan Mehmet Belikırık ise Adana Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Oğlunun da bulunduğu otomobille kaza yerinden kaçan ve yaklaşık 1 kilometre uzaklıktaki 10. Tanker Üst Komutanlığına girmeye çalışan William T. gözaltına alındı. Gözaltına alınan William T. ve oğlu Lester Aaron T, Adana Adli Tıp Kurumunda sağlık kontrolünden geçirildi. William T'den, alkol oranının belirlenmesi için Adana Numune Hastanesinde kan örneği alındı. Daha sonra, William T, oğluyla birlikte Adana Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

AMERİKALI ASKER SERBEST BIRAKILDI

Adana'nın merkez Sarıçam ilçesinin İncirlik Mahallesi'nde dün iki polis memuruna çarparak yaralanmasına neden olduğu öne sürülen ABD üssünde görevli asker, Cumhuriyet Savcılığı tarafından serbest bırakıldı.

İdaresindeki 01 MB 500 plakalı otomobille Atatürk Caddesi'nde devriye görevi yapan, İncirlik Polis Merkezi'nde görevli polis memurları Mustafa Yıldırım ve Mehmet Belikırık'a çarpan ve alkollü olduğu belirtilen ABD'li asker William T, adliyeye sevk edildi.

Alkol oranının belirlenmesi için Adana Numune Hastanesinde kan örneği de alınan William T, Cumhuriyet Savcılığı tarafından serbest bırakıldı. Bu arada, trafik kazasında başından ağır yaralanan Mustafa Yıldırım'ın, Yüreğir Başkent Hastanesi'ndeki tedavisinin sürdüğü, beli ve kolundan yaralanan Mehmet Belikırık'ın Adana Devlet Hastanesindeki tedavisinin ardından taburcu edildiği bildirildi.

William T, trafik kazasının ardından içerisinde oğlu Lester Aaron T'nin de bulunduğu otomobille kaçtıktan sonra 10. Tanker Üs Komutanlığına girmeye çalışırken gözaltına alınmıştı.

ADANA NAMAZ VAKİTLERİ