Düğünden dönüşte kavgada öldü

Kardeşinin düğününden dönen Hakan Gün, evinin önünde "Neden yan baktın" diye tartıştığı Şenol ve Şahin Ş. tarafından dövüldükten sonra bıçaklanarak öldürüldü

  1. Haberler
  2. Yaşam
Pazar 06.12.2010 ABONE OL
İstanbul Maltepe'de kardeşi Orhan Gün'ün düğününde eğlenen 31 yaşındaki Hakan Gün, oturduğu Fındıklı Mahallesi İpek Sokak'taki evine döndü. İddiaya göre önceki akşam saat 22.00 sıralarında Hakan Gün ile evinin önünden geçen Şenol ve Şahin Ş. kardeşler arasında "Neden yan bakıyorsun" tartışması çıktı. Taş ve sopaların kullanıldığı kavga, evin aşağısındaki derenin kenarına kadar devam etti. Şenol ve Şahin Ş. kardeşlerden biri, cebinden çıkardığı bıçağı Hakan Gün'ü kasığına sapladı. Kanlar içinde kalan Hakan Gün, yaklaşık 2 metre yükseklikten dereye düştü. Bu sırada Hakan Gün'ün yakınlarının sopalarla dövdüğü Şenol ve Şahin Ş. olay yerinden kaçtı. Yakınları tarafından dereden çıkarılan Hakan Gün için ambulans çağrıldı. Kısa sürede olay yerine gelen sağlık ekipleri, Hakan Gün'e kalp masajı yaptı. Ancak, aşırı kan kaybeden Hakan Gün olay yerinde hayatını kaybetti. Hakan Gün'ün öldüğünü öğrenen yakınları sinir krizleri geçirdi.

ZANLILAR YAKALANDI

Yapılan incelemenin ardından Hakan Gün'ün cesedi Adli Tıp Kurumu'na kaldırıldı. Hakan Gün'ü kavgada öldürdüğü öne sürülen Şenol ve Şahin Ş. kardeşler ise olaydan yaklaşık 2 saat sonra polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Gün ailesi, aynı gün düğünle coşarken, bir hiç yüzünden çıkan kavga nedeniyle canından olan Hakan Gün için ağıt yaktı. Evinin önünde öldürülen evli ve 2 çocuk babası Hakan Gün, olaydan birkaç saat saat önce katıldığı kardeşi Orhan Gün'ün düğününde fotoğraf çektirmişti.

BUGÜN NELER OLDU