Telefonunu satıp kuponunu yatırmış

Sayısal Loto'nun 4 Aralık tarihli çekilişinde ikramiye kazanan 4 kişiden biri olan Adana'nın Kozan ilçesindeki talihlinin cep telefonunu satarak loto oynadığı ortaya çıktı.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Pazartesi 06.12.2010 13:24 ABONE OL
Sayısal Loto'nun bu haftaki talihleri arasında yer alan, kazandığı 822 bin 266 lirayı nasıl tahsil edeceğini bilmediği için bayiye giderek yardım isteyen ve 3 aydır işsiz olduğu belirtilen Tuncay Yalım'ın, parasız kaldığı için cep telefonunu 35 liraya sattığı anlaşıldı.

Kozan'da cep telefonu alım-satımı yapan Cemal Uludağ, işyerine gelen Tuncay Yalım'ın ''hiç parası olmadığını'' ve ''cep telefonunu satmak istediğini'' söylediğini anlattı.

Gerekli işlemleri yaptıktan sonra evrakı doldurarak cep telefonunu satın aldığını ifade eden Uludağ, ''Paranın bir kısmıyla loto oynayacağını söyledi. İkramiye kazandığını öğrenince mutlu oldum. Cep telefonu bende. Artık hatıra olarak saklamayı düşünüyorum. Ancak isterse bu şans getiren telefonu kendisine geri verebilirim'' dedi.

Tuncay Yalım'ın uzun süredir, şans oyunları bileti satın aldığı seyyar piyangocu Hasan Tutar da parası olmadığı zamanlar, sonra ödemek üzere birkaç kez bilet verdiğini söyledi. Halen 50 TL alacağı olduğunu ifade eden Tutar, Yalım'a ikramiye çıkmasına mutlu olduğunu dile getirdi.

Yalım'ın Bucak köyünde bir yakınıyla tek odalı evde yaşadığı, anne ve babasının uzun süre önce ayrıldığı, iki üvey kız kardeşi olduğu öğrenildi.

BUGÜN NELER OLDU