Zafer sarhoşu Guti kaza yaptı

Reina'daki eğlence sonrası sabaha karşı ters yöne giren Beşiktaşlı Guti, belediye otobüsüne çarpınca araç hâkimiyetini yitirdi. Cipiyle karşı yöne savrulan Guti, tercümanı aracılığıyla ikna edilerek girdiği testte 2.71 promil alkollü çıktı. İspanyol futbolcunun ehliyetine 6 ay el kondu ve 547 lira da ceza kesildi

  1. Haberler
  2. Yaşam
Salı 07.12.2010 ABONE OL
Bursaspor maçı sonrası arkadaşlarıyla Reina'ya eğlenmeye giden İspanyol futbolcu Guti Hernandez, eğlence çıkışı cipiyle kaza yaptı. Beşiktaşlı futbolcu, 34 AF 8461 plakalı Range Rover cipiyle saat 04.00 sıralarında Arnavutköy yönüne doğru yola çıktı. Arnavutköy kavşağından ters yöne giren Guti, yaklaşık 1 kilometre gittikten sonra karşısına çıkan Sarıyer-Taksim hattında yolcu taşıyan İETT otobüsünü son anda fark etti. Cipin aynasıyla otobüse çarpan Guti, direksiyon hakimiyetini yitirdi. Beton bariyeri aşarak karşı yöne geçen cipin lastikleri patladı. Guti, kaza raporu tutmak isteyen polislere ve görüntü çeken gazetecilere hakaret etti. Alkol testi yaptırmak istemeyen İspanyol futbolcu, Arnavutköy Polis Merkezi'ne götürüldü. Gelen tercüman aracılığıyla yapılan alkol testinde Guti'nin 2.71 promil alkollü olduğu ortaya çıktı. Ehliyetine 6 ay el koyan polis, 547 lira da ceza kestiği Guti, özel bir otomobille oturduğu Kandilli'deki Vaniköy evlerine gitti.

* KAZADAN FOTOĞRAF İÇİN TIKLAYIN!

İSPANYA'DA OLSA...
Guti'nin yaptığı kaza, ülkesi İspanya'da da yankı buldu. Madrid bölgesinde görevli Ağır Ceza Hakimi Jose Moratinos, Guti'nin İstanbul'da yaptığı kaza ile ilgili haberleri SABAH Gazetesi'nden öğrendikten sonra şu yorumda bulundu: "Guti'nin aşırı alkol alımından yaptığı bir kaza söz konusu. Ancak burada yaralama ya da ölüm gibi bir durum yok. Bu yüzden İspanyol yasalarına göre ehliyetine aşırı alkol alarak bu kazaya sebebiyet verdiği için 6 aydan 2 yıla kadar göre el konulabilir."

'DEVLETE HAKARET'
Guti'nin İspanyol yasalarına göre çarptığı araca verdiği maddi zararın tamamını karşılamak zorunda olduğunu belirten Moratinos, "Öğrendiğime göre gazetecilere ve polis memurlarına hakaret etmiş. Gazeteciler kendisine hakaret davası açabilir. Ancak burada en ciddi kusuru polise yaptığı hakaret. Çünkü İspanya yasalarına göre polise yapılan hakaret, devlete yapılmış demektir. Bunun cezası da 6 aydan başlar ve yasanın uygulanmasında ünlü kişi ayrımı yapılmaz. Yasalar karşısında herkes eşittir"dedi. İspanyol hakim sözlerini şöye sürdürdü: "Dosyanın durumuna göre devlet memuruna yapılmış hakaretten ötürü ya hemen hapis cezasını uygular ya da bu cezayı ağır para cezasına çevirebilir. Ama aynı kişi bu kusuru 5 yıl içinde bir kez daha tekrarlarsa hapis cezası kesinleşir."

BUGÜN NELER OLDU