Yaşam savaşına yenik düştü

Bursa'da 11 gün önce okula giderken sınıf arkadaşı Didem Zeynep Çakar ile minibüsün altında kalan ve Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde yoğun bakımda tedavi gören 15 yaşındaki Ezgi Nil Topuz da yaşam savaşına yenik düştü.

Salı 07.12.2010 14:18
Güncelleme: Salı 07.12.2010 14:27
ABONE OL
Dün aynı yaya geçidinde yaşlı bir kadının hayatını kaybetmesiyle birlikte son 11 günde ölenlerin sayısı 3'e yükseldi. Ezgi Nil Topuz'un ablasının da 6 yıl önce kazada hayatını kaybettiği ortaya çıktı.

Fatih Lisesi'nin Fen Bölümü öğrencileri Didem Zeynep Çakar (15) ve aynı sınıftaki arkadaşı Ezgi Nil Topuz sınava çalışmak buluştular. Gece geç olunca Ezgi, Didem'in evinde kaldı. 100. Yıl Mahallesi'ndeki evden okula gitmek için yola çıkan iki genç kıza, İzmir yolundaki yaya geçidinde bir minibüs çarpmıştı.

Didem Zeynep Çakar hayatını kaybederken, Ezgi Nil Topuz ise 11 gündür Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi'ndeki hayat mücadelesini bu sabaha karşı kaybetti. Acı haber ailesinin yanı sıra Didem'in ailesi ve sevenlerini yasa boğdu. Öğretmenlik yapan baba Saffet Topuz, çok acılı olduklarını belirtirken, ümitle beklediği kızının yaşam haberi acı haberle üzüntüye dönüştü.

Genç kızların kazadan 10 dakika önceki görüntüleri ise bir güvenlik kamerasına yansımıştı. Kızlar güle oynaya evden çıkıp derse giderken görüntülenmişti. Genç kızın işlemlerin yetişmesi halinde bugün toprağa verilmesi bekleniyor

Bu arada bugün hayatını kaybeden Ezgi Nil Topuz'un ablasının da 6 yıl önce bir trafik kazasında hayatını kaybettiği öğrenildi.

Öte yandan dün aynı yerde bir kaza daha meydana gelmişti. 88 yaşındaki Fatma Kaya ve oğlu Naim Kaya'ya (60) kamyon çarpmıştı. Kazada yaşlı kadın ölmüş oğlu ise ağır yaralanmıştı.

Kazalardan sonra Didem'in ailesi ve arkadaşlarının yol kapatma eylemi yapması üzerine Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, bölgede inceleme yaparak üst geçit sözü vermişti.