Havalar nasıl olacak?

Meteoroloji'den yapılan son değerlendirmelere göre 5 günlük haritalı hava tahminleri...

Salı 07.12.2010 00:00
Son Güncelleme: Salı 07.12.2010 10:54
ABONE OL
Yapılan son değerlendirmelere göre; Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevrelerinin aralıklarla sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bu sabah ve gece saatlerinde İç ve Doğu bölgelerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis görülecek.

HAVA SICAKLIĞI: Doğu bölgelerde 2 ila 4 derece azalacak, batı bölgelerde 2 ila 4 artacak.

RÜZGAR: Genellikle güney ve güneydoğu, güney kesimlerde zaman zaman kuzey ve kuzeydoğu yönlerden hafif, arasıra orta kuvvette esecek.

UYARILAR

BUZLANMA VE DON OLAYI İLE SİS UYARISI:
Yurdun İç ve Doğu kesimlerinde, bu sabah ve gece saatlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer sis olayı görüleceğinden, oluşabilecek olumsuz şartlara (görüş mesafesinde azalma, ulaşımda aksama vb.) karşı ilgililerin ve vatandaşların tedbirli ve dikkatli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA:
Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde güney ve doğu kesimlerinde yer yer sis olayı görülecek.

EGE: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ile birlikte buzlanma ve don olayı görülecek.

AKDENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Göller yöresinde ve Hatay çevrelerinde bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sis görülecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ile birlikte hafif buzlanma ve don olayı görülecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ile birlikte hafif buzlanma ve don olayı görülecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Giresun, Trabzon, Rize ve Hopa çevreleri aralıklarla yağmur ve sağanak yağışlı geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde bu sabah ve gece saatlerinde yer yer sis görülecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda yer yer sis ile birlikte buzlanma ve don olayı görülecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı, doğusu çok bulutlu geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...https://www.sabah.com.tr