Almanya bu Türk'ü konuşuyor

RTL'de yayınlanan "Almanya Süper Starını Arıyor" adlı organizasyonda Türk yarışmacı Freddy Şahin Scholl, müthiş yorumuyla milyonları hayran bıraktı. Dünyaca ünlü yapımcı ve programın jürisi Dieter Bohlen, "Türk Pavarotti"ye övgüler yağdırdı.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Çarşamba 08.12.2010 10:49 ABONE OL
Almanya, 57 yaşındaki Pavarotti sesli Türk'ü konuşuyor. Takvim Gazetesi'nin haberine göre; ülkenin en önemli televizyon kanallarından RTL'de yayınlanan "Almanya Süper Starını Arıyor" adlı yarışmada, 2 farklı ses tonuyla söylediği şarkılarla en çok oyu alan Freddy Sahin Scholl, hayatının en mutlu günlerini yaşıyor.

1959 yılında henüz 6 yaşındayken Türk anne ve Alman babasının ayrılığı üzerine Heilbronn Kimsesizler Yurdu'na gönderilen Şahin, burada 12 yıl yaşadı. Daha sonra ayrıldığı yurttan iş bulamadığı için sokaklarda yaşamaya başlayan Şahin, sesi ve yorumunun müthiş olduğunu kimseye anlatamadı.

Gittiği müzik yapımcıları da Türk olduğu için Şahin'e ilgi göstermedi. Artık hayata küsen Şahin, 57 yaşında bir arkadaşı tarafından gizlice yarışmaya kaydedildi. Ön eleme çağrıldığında büyük bir heyecan yaşayan Freddy Şahin, olağanüstü performansıyla 2. ve 3. ön elemelere girmeden yarışmaya alındı. Birkaç hafta içinde de yarışmanın jürileri ünlü yapımcı Dieter Bohlen, Bruce Darnell ve Hollandalı ünlü futbolcu Rafael Van Der Vaart'ın eşi Sylvie Van Der Vaart, Türk yarışmacının tartışmasız favori olduğunu söyledi.

Özellikle Bohlen, "Onun yeteneğinin fark edilmemesi, Almanya müzik dünyasının bir kaybıdır. Yorumu, dinleyenlerin kalbini titretiyor. Programın 14. sezonunu izleyicilerle paylaşırken, Şahin'in yeteneğine hiç şahit olmamıştık" dedi.

BAŞINA TALİH KUŞU KONDU

Almanya'da ünlü olmanın en önemli kapısı olarak gösterilen Dieter Bohlen, Freddy Şahin Scholl'a 5 albümlük bir sözleşme önerdi. Hatta yarışma sona ermeden şarkı seçimlerine başlamak isteyen Bohlen, Freddy Şahin Scholl'ün ekibini de ayarladı.

İmaj danışmanından asistana, kuaföründen basın sorumlusuna kadar toplam 12 kişilik bir ekip şimdi Türk yarışmacı Şahin'in geleceğini planlıyor. 50 bin kişinin katıldığı ön elemelerin ilk turunda zafer kazanan Şahin için, "Sesi Pavarotti kadar pürüzsüz ve etkili" yorumları yapılıyor.

BUGÜN NELER OLDU