Ceyla Gölcüklü'nün şok hareketi

İstanbul sosyetesinin ünlü siması Ceyla Gölcüklü'nün nereye defnedileceği netlik kazanmazken birkaç yıl önce kendi mezarını temizlettiği ortaya çıktı.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Çarşamba 08.12.2010 16:22 ABONE OL
Aslen Muğlalı olan Ceyla Gölcüklü'nün Muğla şehir eski mezarlığındaki aile kabristanlığında babası, dedeleri ve ninelerinin mezarları bulunuyor. İstanbul Amerikan Hastanesi'nde 15 gündür tedavi gören ve son 7 gündür aşırı ağrılar nedeniyle ilaçla uyutulmasının ardından beyin ölümünün gerçekleştiği ileri sürülen Ceyla Gölcüklü'nün nereye defnedileceği konusunda Muğla'daki mezarlık görevlisine bilgi gelmediği belirtildi.Muğla şehir eski mezarlığında, Şadan Şevket Gölcüklü adına kayıtlı aile kabristanlığı bulunurken, kabristanda Emin Gölcüklü (1869-1988), eşi Naciye Gölcüklü (1875-1954), Şevket Gölcüklü (1894-1956), Melek Gölcüklü (1902-1999) ve Ceyla Gölcüklü'nün 2001 yılında vefat eden babası Şadan Şevket Gölcüklü'nün mezarları bulunuyor.

BABASININ MEZARINI ZİYARET ETMİŞ

38 yaşında pankreas kanserine yakalanan ve beyin ölümü gerçekleştiği öğrenilen Ceyla Gölcüklü'nün 2007 yılında babasının mezarının bulunduğu Muğla Şehir Eski Mezarlığı'na ziyarete geldiği öğrenildi. Muğla Şehir Eski Mezarlığı görevlisi Şenol Taşdemir, "Şehir eski mezarlığındaki 39 Ada 1 parsel Şadan Şevket Gölcüklü'ye ait. Ceyla Gölcüklü, 2007 yılında mezarlığa gelerek babasının mezarı başında dua etti. Lüks ve siyah bir araçla geldi. Yanında 12-13 yaşlarında bir kız çocuğu vardı" dedi.

'BİR DAHA GELMEM BELKİ DEDİ'

Mezarlık görevlisi Şenol Taşdemir, Ceyla Gölcüklü'nün kendisine aile kabristanlığının temizlenmesi için para verdiğini belirterek şöyle konuştu: "Ceyla hanım babasının mezarlığını ziyaretten sonra bana aile mezarlığının bulunduğu alanın temizlenmesi için para verdi. Mezarlık girişindeki demir kapının değiştirilmesini istedi. Ben demir aksamı zımparalayıp boyayabileceğimi söyledim. Onun için de bana ayrıca ücretini verdi. Bana 'Belki bir daha gelmem' diyerek mezarlığı temiz tutmamı istedi."

BUGÜN NELER OLDU