Sıcaklık 16 derece birden düşecek

Hafta sonu yurt genelinde kar yağışı bekleniyor. Halen mevsim normallerinin 5 ila 7 derece üzerinde seyreden hava sıcaklığı, Cuma günü Marmara bölgesinde, hafta sonu tüm yurtta hissedilir derecede, 14-16 derece azalarak mevsim normalleri altına düşecek.

  1. Haberler
  2. Yaşam
Çarşamba 08.12.2010 09:18 ABONE OL
Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nden edinilen bilgiye göre, ülke, Balkanlar üzerinden gelen soğuk ve yağışlı havanın etkisine girecek.

Yarın sabah saatlerinde Marmara'nın batısı ve Kıyı Ege'de başlayacak sağanak yağışlar, akşam saatlerinde Marmara, Ege ve Batı Akdeniz bölgelerinde devam edecek. Rüzgar, Çanakkale ve İstanbul başta olmak üzere Marmara bölgesi genelinde saatte 40-50 kilometre hızla kuvvetli esecek.
Cuma günü soğuk ve yağışlı hava Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu ile Batı ve Orta Karadeniz bölgelerinde etkili olacak. Yağışlar; Trakya, İç Ege, Eskişehir, Çankırı, Bolu, Kastamonu, Karabük ve Düzce çevrelerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde düşecek.

Rüzgar, Marmara ve Kuzey Ege'de kuzeydoğu yönlerden, Akdeniz ve İç Anadolu'nun doğusunda güneybatı yönlerden saatte 50-70 kilometre hızla kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde esecek.

KAR GELİYOR

Hafta sonu ise yurt genelinde kar yağışı bekleniyor. Cumartesi günü; Marmara'nın doğusu, Karadeniz, Güney ve İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde yağış tahmin ediliyor. Yağışlar, Marmara'nın doğusunda İstanbul, Sakarya ve Kocaeli, İç Ege'de Afyon, Uşak ve Kütahya, Göller yöresinde Isparta ve Burdur, İç Anadolu ile Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde Bolu, Düzce, Karabük, Kastamonu'da kar şeklinde olacak.

Rüzgar; Marmara ve Batı Karadeniz'de Kuzeydoğu yönlerden saatte 50-70 kilometre hızla kısa süreli fırtına şeklinde, İç Anadolu'da Kuzeybatı yönlerden saatte 30-40 kilometre hızla kuvvetli esecek.

Pazar günü; Marmara'nın doğusu, Karadeniz, İç Anadolu'nun Doğusu, Doğu Akdeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri yağışlı geçecek. Yağışlar, Marmara'nın doğusu, Doğu Akdeniz, Doğu Karadeniz kıyıları ile Güneydoğu Anadolu'da yağmur, diğer yerlerde kar şeklinde olacak.

Halen mevsim normallerinin 5 ila 7 derece üzerinde seyreden hava sıcaklığı, Cuma günü Marmara bölgesinde, hafta sonu tüm yurtta hissedilir derecede, 14-16 derece azalarak mevsim normalleri altına düşecek.

Cuma günü Trakya'da, hafta sonu Marmara'nın doğusu, Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Ege ve İç Anadolu bölgelerinde kuvvetli rüzgarla birlikte tipi şeklinde görülecek kar yağışlarının meydana getireceği ulaşımda aksamalar ve çatı uçması gibi olumsuz şartlara karşı vatandaşların ve ilgililerin tedbirli olmaları istendi.

BÖLGELERİMİZDE BUGÜNÜN HAVA TAHMİNİ

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bu sabah saatlerinde güney ve doğu kesimlerinde yer yer pus olayı görülecek.

EGE: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde bu sabah saatlerinde yer yer pus ile birlikte buzlanma ve don olayı görülecek.

AKDENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde bu sabah saatlerinde yer yer pus görülecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı bulutlu geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ile birlikte hafif buzlanma ve don olayı görülecek.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde bu sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ile birlikte hafif buzlanma ve don olayı görülecek.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı bulutlu geçecek. Bölgenin iç kesimlerinde bu sabah ve gece saatlerinde yer yer pus görülecek.

DOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu geçecek. Bu sabah ve gece saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda yer yer pus ile birlikte buzlanma ve don olayı görülecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı bulutlu geçecek.

HAVA SICAKLIKLARINI DERECELERİYLE GÖRMEK İÇİN HARİTALARIN ÜZERİNE TIKLAYINIZ...BUGÜN NELER OLDU